Obręb ewidencyjny · nyski · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb MACIEJOWICE, nyski
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym MACIEJOWICE (Maciejowice), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 22 kwietnia 2024 – 22 kwietnia 2026 · 2 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · import 27 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMACIEJOWICE to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 33 transakcje.
Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki rolne Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 7 | brak danych | brak danych | 18,7 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat nyski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 68 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 239 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 52,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 146 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 213 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nyski
- Liczba mieszkań w próbie
- 14
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −26,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +6 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 68 000 zł — z 14 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 14 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 6 515 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 26%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 6 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,0 do 2,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 213 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 515osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 275osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 240osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
902osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 044osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 408osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 817osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 344osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+6 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
71
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
65
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 332
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
890
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27 października 2025 | 59b, Maciejowice Lokal 8 | 124 000 zł | 3 658 zł/m² ? | 33,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 11 lipca 2025 | 55a, Maciejowice Lokal 5 | 228 000 zł | 4 343 zł/m² ? | 52,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 23 listopada 2023 | 58b, Maciejowice Lokal 3 | 225 000 zł | 2 852 zł/m² ? | 78,9 m² ? | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 25 stycznia 2023 | 58a, Maciejowice Lokal 1 | 215 000 zł | 2 725 zł/m² ? | 78,9 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 22 grudnia 2022 | 55a, Maciejowice Lokal 2 | 170 000 zł | 2 906 zł/m² ? | 58,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 25 listopada 2022 | 56a, Maciejowice Lokal 5 | 49 000 zł | 933 zł/m² ? | 52,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 19 września 2020 | 59a, Maciejowice Lokal 4 | 43 000 zł | 1 121 zł/m² ? | 38,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 15 czerwca 2020 | 54a, Maciejowice Lokal 4 | 68 000 zł | 1 162 zł/m² ? | 58,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 29 maja 2020 | 59a, Maciejowice Lokal 8 | 97 000 zł | 2 861 zł/m² ? | 33,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 1 marca 2019 | 10, Maciejowice Lokal 4 | 52 000 zł | 819 zł/m² ? | 63,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym MACIEJOWICE
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026. Import: 27 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych