Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny Rumianek, Tarnowo Podgórne
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Od 28 lipca 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 3 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni użytkowej ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
0
- 28 lipca 2024 – 28 lipca 2026 · 0 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
3
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
brak danychzł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
brak danychm²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
brak danych
Opis obszaru
Cena transakcyjnaRumianek to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 167 transakcji.
Budynki: 0 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 28 lipca 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 3 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 6 | 6 399 zł/m² | 655 000 zł | 102,0 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 15 | 325 zł/m² | 258 233 zł | 798,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Tarnowo Podgórne; część danych: powiat poznański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
9,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 641 250 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 283 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 100,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 058 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 713 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat poznański
- Liczba mieszkań w próbie
- 28
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +41,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +648 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie poznańskim w 2025 roku: 7 713 zł miesięcznie. To 82,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 109,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 641 250 zł — z 28 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 9,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 28 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Tarnowo Podgórne mieszkało 34 937 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 41,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 648 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 19,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,0%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie poznańskim 12,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 8 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie poznańskim w 2025 roku: 1,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 2,7% do 1,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 270 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 77%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 13,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 14,7 do 13,7.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 713 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
12 270 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
1,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
0,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
34 937osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
16 900osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
18 037osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
6 943osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
5 229osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
8 699osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
8 773osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
5 293osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+648 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
18,7
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
18,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
981
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
333
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
13,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
34 914
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
34 914
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 8 maja 2023, 130,7 m²
Miętowa 7, Rumianek
785 000 złCena za metr kwadratowy: 6 006 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 130,7 m²
Sprzedaż budynku, 21 września 2021, 82,23 m²
Tymiankowa 6, Rumianek
540 000 złCena za metr kwadratowy: 6 567 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 82,23 m²
Sprzedaż budynku, 20 grudnia 2017, 44 m²
Szkolna, Rumianek
90 000 złCena za metr kwadratowy: 2 045 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44 m²
Sprzedaż budynku, 10 lipca 2017, 82,23 m²
Tymiankowa 4, Rumianek
323 000 złCena za metr kwadratowy: 3 928 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 82,23 m²
Sprzedaż budynku, 31 maja 2017, 82,23 m²
Tymiankowa 6, Rumianek
325 000 złCena za metr kwadratowy: 3 952 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 82,23 m²
Sprzedaż budynku, 28 października 2013, 100 m²
SZKOLNA 18D, RUMIANEK
325 000 złCena za metr kwadratowy: 3 250 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 100 m²
Sprzedaż budynku, 15 maja 2013, 119 m²
PARKOWA 61, RUMIANEK
214 920 złCena za metr kwadratowy: 1 806 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 119 m²
Sprzedaż budynku, 18 października 2012, 111 m²
RADOSNA 21, RUMIANEK
455 złCena za metr kwadratowy: 4,10 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 111 m²
Sprzedaż budynku, 11 maja 2012, 159 m²
RUMIANEK
232 000 złCena za metr kwadratowy: 1 459 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 159 m²
Sprzedaż budynku, 25 października 2011, 159 m²
RUMIANEK
190 000 złCena za metr kwadratowy: 1 195 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 159 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych