Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · poznański · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb Rumianek, poznański

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Rumianek (Rumianek, ulica Szkolna), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

302117_2.0012

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

6 399zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

655 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

102,0m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

6

  • 28 lipca 2024 – 28 lipca 2026 · 6 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · zmiana danych 6 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Rumianek to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 167 transakcji.

Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 399 zł/m², a mediana powierzchni 102,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 6 6 399 zł/m² 655 000 zł 102,0 m²
Działki budowlane Niska próba 15 325 zł/m² 258 233 zł 798,0 m²
Działki rolne 1 brak danych brak danych brak danych
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Tarnowo Podgórne; część danych: powiat poznański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    9,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    641 250 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    6 283 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    100,4 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 058 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 713 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat poznański
    Liczba mieszkań w próbie
    28

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +41,5%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +648 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie poznańskim w 2025 roku: 7 713 zł miesięcznie. To 82,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 109,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 641 250 zł — z 28 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 9,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 28 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Tarnowo Podgórne mieszkało 34 937 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 41,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 648 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 19,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,0%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie poznańskim 12,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 8 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie poznańskim w 2025 roku: 1,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 2,7% do 1,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 270 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 77%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 13,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 14,7 do 13,7.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 713 złmiesięcznie

    +109,8%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    12 270 złrocznie

    +77,0%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,3%

    −6,3

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    1,2%

    −1,5

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    0,9%

    −1,1

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    34 937osób

    +41,5%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    16 900osób

    +41,2%48,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    18 037osób

    +41,7%51,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    6 943osoby

    +42,5%19,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    5 229osób

    +24,9%15,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    8 699osób

    +31,4%24,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    8 773osoby

    +43,7%25,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    5 293osoby

    +81,9%15,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +648 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    18,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    18,4

    −5,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,3

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    981

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    333

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,2

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    13,7

    −1,0

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    34 914

    +41,5%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    34 914

    +41,5%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 czerwca 2026, 101,91 m²

      Tymiankowa 16, Rumianek

      655 000 złCena za metr kwadratowy: 6 427 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 101,91 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 czerwca 2026, 102,16 m²

      Tymiankowa 16, Rumianek

      655 000 złCena za metr kwadratowy: 6 412 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 102,16 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 grudnia 2025, 102,55 m²

      Tymiankowa 14, Rumianek

      655 000 złCena za metr kwadratowy: 6 387 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 102,55 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 sierpnia 2025, 101,9 m²

      Tymiankowa 12, Rumianek

      645 000 złCena za metr kwadratowy: 6 330 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 101,9 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 kwietnia 2025, 108,5 m²

      Lubczykowa 4, Rumianek

      662 000 złCena za metr kwadratowy: 6 101 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 108,5 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 kwietnia 2025, 90,84 m²

      Lubczykowa 4, Rumianek

      680 000 złCena za metr kwadratowy: 7 486 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 90,84 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 lipca 2024, 102,63 m²

      Tymiankowa 12, Rumianek

      630 000 złCena za metr kwadratowy: 6 139 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 102,63 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lipca 2024, 102,63 m²

      Tymiankowa 14, Rumianek

      640 000 złCena za metr kwadratowy: 6 236 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 102,63 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 maja 2024, 98,18 m²

      Nowa 16, Rumianek

      1 100 000 złCena za metr kwadratowy: 11 204 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 98,18 m²
      • piętro 1
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 września 2023, 98,18 m²

      Nowa 14, Rumianek

      688 000 złCena za metr kwadratowy: 7 008 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 98,18 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Zmiana danych: 6 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych