Przejdź do treści

Powiat · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w powiecie chrzanowskim

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1203

Poziom

powiat

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

7 048zł/m²

Cena transakcyjna +30,3% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

354 882zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

50,4m²

Liczba transakcji ?

86

  • 28 stycznia 2024 – 28 stycznia 2026 · 86 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · import 19 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

powiat chrzanowski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 15 280 transakcji.

Mieszkania: 86 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 048 zł/m², a mediana powierzchni 50,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 86 7 048 zł/m² 354 882 zł 50,4 m²
Garaże 3 brak danych brak danych brak danych
Handlowo-usługowe 1 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane Niska próba 144 141 zł/m² 24 090 zł 154,0 m²
Działki rolne 1 227 88 zł/m² 100 000 zł 960,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 98 46 zł/m² 9 900 zł 277,0 m²
Budynki 526 7 190 zł/m² 300 000 zł 79,1 m²

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Trzebinia 82 7 048 zł/m²
Chrzanów 11 4 277 zł/m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat chrzanowski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    140 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 907 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    48,4 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    74 675 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 645 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat chrzanowski
    Liczba mieszkań w próbie
    1 031

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 8 645 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 140 000 zł — z 1 013 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie chrzanowskim 18,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 7,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 645 złmiesięcznie

    +143,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    92,2%

    +6,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,0%

    −4,9

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    18,4

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    29 października 2025 Trzebińska 70, Młoszowa Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 360 000 zł 7 546 zł/m² ? 47,7 m² ? 1/1 ? 3 1
    2 października 2025 Trzebińska 74, Młoszowa Lokal 15 Udziały wymagają uwagi ? 329 862 zł 9 168 zł/m² ? 36,0 m² ? 1/1 ? 2 4
    10 września 2025 Trzebińska 72, Młoszowa Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? 385 000 zł 9 427 zł/m² ? 40,8 m² ? 1/1 ? 2 1
    29 lipca 2025 Trzebińska 72, Młoszowa Lokal 18 Udziały wymagają uwagi ? 228 000 zł 7 582 zł/m² ? 30,1 m² ? 1/1 ? 2 5
    30 czerwca 2025 Trzebińska 72, Młoszowa Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? 445 000 zł 7 799 zł/m² ? 57,1 m² ? 1/1 ? 3 1
    31 marca 2025 Władysława Broniewskiego 15, Chrzanów Lokal 15 Udziały wymagają uwagi ? 159 821 zł 4 853 zł/m² ? 32,9 m² ? 1/1 ? 2 3
    20 marca 2025 Trzebińska 70, Młoszowa Lokal 12 Udziały wymagają uwagi ? 470 000 zł 9 333 zł/m² ? 50,4 m² ? 1/1 ? 4 3
    17 marca 2025 Trzebińska 70, Młoszowa Lokal 9 Udziały wymagają uwagi ? 489 000 zł 7 060 zł/m² ? 69,3 m² ? 1/1 ? 4 3
    28 lutego 2025 Marszałka Piłsudskiego 53, Trzebinia Lokal 2 320 000 zł 3 988 zł/m² ? 80,3 m² ? 1/1 ? 4 1
    21 lutego 2025 Partyzantów 25D, Chrzanów Lokal 27 277 335 zł 7 057 zł/m² ? 39,3 m² ? 1/1 ? 2 2

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w powiecie chrzanowskim

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Import: 19 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych