Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Jedlina-Zdrój

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

0221021

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

3 497zł/m²

Cena transakcyjna −20,1% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

130 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

46,6m²

Liczba transakcji ?

36

  • 3 marca 2025 – 3 marca 2026 · 36 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: marzec 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Jedlina-Zdrój to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 179 transakcji.

Mieszkania: 36 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 497 zł/m², a mediana powierzchni 46,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 36 3 497 zł/m² 130 000 zł 46,6 m²
Garaże 1 brak danych brak danych brak danych
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale 2 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 8 90 zł/m² 62 663 zł 832,5 m²
Działki rolne Niska próba 10 111 zł/m² 115 000 zł 771,0 m²
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki 1 brak danych brak danych brak danych

Ceny mieszkań według liczby izb ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
1 izba 1 brak danych brak danych za mała próba
2 izby 8 3 570 zł/m² 118 000 zł Niska próba
3 izby 17 3 495 zł/m² 180 000 zł Niska próba
4 izby 9 2 473 zł/m² 170 000 zł Niska próba
7 izb 1 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 1 brak danych za mała próba
Rynek wtórny 35 3 495 zł/m² Wiarygodna

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
JEDLINA-ZDRÓJ 47 4 205 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 7 2 371 zł/m² −32,8% Niska próba
2025 41 3 527 zł/m² −10,3% Wiarygodna
2024 42 3 934 zł/m² +30,3% Wiarygodna
2023 39 3 019 zł/m² +3,9% Wiarygodna
2022 41 2 906 zł/m² +67,4% Wiarygodna

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Jedlina-Zdrój; część danych: powiat wałbrzyski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    60 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 332 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    45,1 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 996 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 828 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat wałbrzyski
    Liczba mieszkań w próbie
    783

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −8,2%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +12 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wałbrzyskim w 2025 roku: 7 828 zł miesięcznie. To 83,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 60 000 zł — z 777 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Jedlina-Zdrój mieszkało 4 560 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,2%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 12 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wałbrzyskim 23,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wałbrzyskim w 2025 roku: 10,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 22,4% do 10,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 352 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 206,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 11,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,0 do 11,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 828 złmiesięcznie

    +137,7%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    10 352 złrocznie

    +206,3%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    83,5%

    +4,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    10,8%

    −11,6

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,3%

    −3,7

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    4 560osób

    −8,2%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    2 151osób

    −7,8%47,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 409osób

    −8,6%52,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    524osoby

    −22,0%11,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    690osób

    −19,9%15,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    952osoby

    −19,5%20,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 286osób

    −7,1%28,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 108osób

    +27,4%24,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +12 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    2,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    2,4

    −3,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,2

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    55

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    43

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    23,3

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    11,0

    +10,0

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    4 236

    −8,4%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    3 647

    −5,3%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 marca 2026, 95 m²

      Moniuszki 2, Jedlina-Zdrój

      170 000 złCena za metr kwadratowy: 1 789 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 95 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 lutego 2026, 33,65 m²

      Bolesława Chrobrego 12, Jedlina-Zdrój

      85 000 złCena za metr kwadratowy: 2 526 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,65 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 stycznia 2026, 52,8 m²

      Północna 19, Jedlina-Zdrój

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 3 788 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2026, 35 m²

      Noworudzka 11, Jedlina-Zdrój

      83 000 złCena za metr kwadratowy: 2 371 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2026, 34,85 m²

      Kłodzka 54, Jedlina-Zdrój

      75 000 złCena za metr kwadratowy: 2 152 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,85 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 stycznia 2026, 41 m²

      Piastowska 29, Jedlina-Zdrój

      240 000 złCena za metr kwadratowy: 5 854 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 stycznia 2026, 75,92 m²

      Moniuszki 8, Jedlina-Zdrój

      120 000 złCena za metr kwadratowy: 1 581 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,92 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2025, 34,3 m²

      Poznańska 10, Jedlina-Zdrój

      120 000 złCena za metr kwadratowy: 3 499 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,3 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 listopada 2025, 90,16 m²

      Piastowska 15, Jedlina-Zdrój

      410 000 złCena za metr kwadratowy: 4 547 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 90,16 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 października 2025, 45 m²

      Słowackiego 17, Jedlina-Zdrój

      60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 333 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45 m²
      • 3 izby
      • piętro 1

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Jedlina-Zdrój?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Jedlina-Zdrój wynosi 3 497 zł/m² na podstawie 36 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Jedlina-Zdrój?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 46,6 m² kosztowało w tym okresie medianowo 130 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Jedlina-Zdrój?

    Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 3 495 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w gminie Jedlina-Zdrój rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Jedlina-Zdrój spadły o 20,1% rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 3 497 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to marzec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: marzec 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych