Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Kłodawa

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

0801042

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 8 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

5 339zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

572 885zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

107,2m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

8

  • 18 sierpnia 2024 – 18 sierpnia 2026 · 8 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 8 października 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Kłodawa to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 887 transakcji.

Mieszkania: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 339 zł/m², a mediana powierzchni 107,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 8 5 339 zł/m² 572 885 zł 107,2 m²
Działki budowlane 152 101 zł/m² 150 000 zł 1 363,0 m²
Działki rolne 111 85 zł/m² 119 000 zł 1 317,0 m²
Działki pozostałe 1 brak danych brak danych brak danych
Budynki Niska próba 100 6 058 zł/m² 688 385 zł 96,6 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
3 pokoje 1 brak danych brak danych za mała próba
4 pokoje 6 5 369 zł/m² 665 769 zł Niska próba
5 pokoi 1 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 3 brak danych za mała próba
Rynek wtórny 5 5 310 zł/m² Niska próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 5 5 369 zł/m² brak danych Niska próba
2023 5 4 018 zł/m² −4,6% Niska próba
2022 6 4 212 zł/m² +32,5% Niska próba
2021 13 3 178 zł/m² brak danych Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Kłodawa; część danych: powiat gorzowski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    4,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    300 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 961 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    86,9 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    74 297 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 598 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat gorzowski
    Liczba mieszkań w próbie
    37

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +13,9%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +80 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorzowskim w 2025 roku: 8 598 zł miesięcznie. To 91,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 125,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 300 000 zł — z 36 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Kłodawa mieszkało 9 455 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 13,9%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 80 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 15,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,3%. Stan na koniec 2025 roku
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorzowskim 13,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie gorzowskim w 2025 roku: 4,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,1% do 4,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 149 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 149,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 9,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 8,5 do 9,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 598 złmiesięcznie

    +125,2%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 149 złrocznie

    +149,3%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    91,8%

    −0,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    4,7%

    −3,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,3%

    −0,8

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    9 455osób

    +13,9%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    4 701osób

    +14,4%49,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    4 754osoby

    +13,5%50,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 470osób

    +2,4%15,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 592osoby

    −1,5%16,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 874osoby

    −9,6%19,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 989osób

    +25,6%31,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 530osób

    +93,4%16,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +80 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    8,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    8,3

    −1,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,1

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    185

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    105

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    13,1

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    9,5

    +1,0

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    9 378

    +14,5%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    6 914

    +33,7%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    30 lipca 2026 Strzelecka 4B, Wojcieszyce Lokal 21 26 200 zł 469 zł/m² ? 55,9 m² ? 1/1 ? 4 2
    6 marca 2026 Wesoła 7, Kłodawa Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? 685 000 zł 5 524 zł/m² ? 124,0 m² ? 1/2,1/2 ? 4 1
    10 lutego 2026 Wesoła 5, Kłodawa Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 665 769 zł 5 369 zł/m² ? 124,0 m² ? 1/1 ? 4 brak danych
    30 stycznia 2026 Wesoła 5, Kłodawa Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? 665 769 zł 5 369 zł/m² ? 124,0 m² ? 1/1 ? 4 1
    15 stycznia 2026 Kolonia Kłodawa Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? 715 000 zł 5 766 zł/m² ? 124,0 m² ? 1/2,1/2 ? 4 brak danych
    14 października 2025 Gorzowska 2C, Różanki Lokal 5 480 000 zł 5 310 zł/m² ? 90,4 m² ? 1/1 ? 5 brak danych
    24 marca 2025 Widokowa 3, Chwalęcice Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 454 000 zł 5 227 zł/m² ? 86,9 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    18 września 2024 Osiedlowa 1a, Wojcieszyce Lokal 16 200 000 zł 3 565 zł/m² ? 56,1 m² ? 1/1 ? 4 brak danych
    22 lipca 2024 Chwalęcice Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 441 550 zł 5 084 zł/m² ? 86,9 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    22 lipca 2024 Chwalęcice Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? 395 000 zł 4 548 zł/m² ? 86,9 m² ? 1/1 ? 3 brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji w powiecie gorzowskim

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Kłodawa?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Kłodawa wynosi 5 339 zł/m² na podstawie 8 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Kłodawa?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 107,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 572 885 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Kłodawa?

    Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 5 310 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w gminie Kłodawa rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Kłodawa nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 5 339 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 8 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 8 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych