Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Kłodawa
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 19 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 369zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
410 000zł
Mediana powierzchni ?
75,0m²
Liczba transakcji ?
19
- 22 września 2024 – 22 września 2026 · 19 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKłodawa to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 56 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 19 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 369 zł/m², a mediana powierzchni 75,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 19 | 5 369 zł/m² | 410 000 zł | 75,0 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 7 | 5 369 zł/m² | 285 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 izb | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 7 izb | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 19 | 5 369 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 9 | 5 376 zł/m² | +14,8% | Niska próba |
| 2025 | 7 | 4 681 zł/m² | +5,6% | Niska próba |
| 2024 | 9 | 4 433 zł/m² | −9,5% | Niska próba |
| 2023 | 6 | 4 898 zł/m² | +9,7% | Niska próba |
| 2022 | 10 | 4 466 zł/m² | +26,3% | Niska próba |
| 2021 | 10 | 3 537 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Kłodawa; część danych: powiat gorzowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 270 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 505 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 67,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 74 297 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 598 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat gorzowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 56
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +13,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +80 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorzowskim w 2025 roku: 8 598 zł miesięcznie. To 91,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 125,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 270 000 zł — z 51 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Kłodawa mieszkało 9 455 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 13,9%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 80 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 15,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,3%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorzowskim 13,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie gorzowskim w 2025 roku: 4,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,1% do 4,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 149 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 149,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 9,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 8,5 do 9,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 598 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 149 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
91,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,7%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
9 455osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 701osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 754osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 470osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 592osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 874osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 989osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 530osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+80 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
8,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
8,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
185
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
105
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
9,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
9 378
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 914
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 września 2026, 34 m²
GORZOWSKA 6, RÓŻANKI
205 000 złCena za metr kwadratowy: 6 029 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 września 2026, 121,66 m²
JASNA 10, KŁODAWA
850 000 złCena za metr kwadratowy: 6 987 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 121,66 m²
- 6 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 września 2026, 121,03 m²
Wesoła 9, Kłodawa
690 000 złCena za metr kwadratowy: 5 701 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 121,03 m²
- 4 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2026, 75 m²
Strzelecka 6B, Wojcieszyce
360 000 złCena za metr kwadratowy: 4 800 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 75 m²
- 5 izb
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 czerwca 2026, 46,5 m²
Osiedlowa 7b, Wojcieszyce
250 000 złCena za metr kwadratowy: 5 376 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,5 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lutego 2026, 36 m²
Strzelecka 14, Wojcieszyce
220 000 złCena za metr kwadratowy: 6 111 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 lutego 2026, 124,01 m²
Wesoła 5, Kłodawa
665 769 złCena za metr kwadratowy: 5 369 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 124,01 m²
- 4 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 lutego 2026, 56,1 m²
Strzelecka 4B, Wojcieszyce
285 000 złCena za metr kwadratowy: 5 080 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,1 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 stycznia 2026, 124,01 m²
Wesoła 5, Kłodawa
665 769 złCena za metr kwadratowy: 5 369 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 124,01 m²
- 4 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 grudnia 2025, 48,5 m²
Osiedle Parkowe 6, Różanki
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 887 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,5 m²
- 3 izby
- piętro 1
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Kłodawa?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Kłodawa wynosi 5 369 zł/m² na podstawie 19 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Kłodawa?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 75,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 410 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Kłodawa rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Kłodawa rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 5 369 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych