Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Lubiszyn
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 16 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 878zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
222 500zł
Mediana powierzchni ?
64,4m²
Liczba transakcji ?
18
- 19 czerwca 2024 – 19 czerwca 2026 · 18 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaLubiszyn to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 37 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 18 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 878 zł/m², a mediana powierzchni 64,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 18 | 3 878 zł/m² | 222 500 zł | 64,4 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 izby | 5 | 3 552 zł/m² | 165 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 8 | 3 849 zł/m² | 242 500 zł | Niska próba |
| 5 izb | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 16 | 3 878 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 | 3 666 zł/m² | −3,0% | Niska próba |
| 2024 | 7 | 3 780 zł/m² | +77,3% | Niska próba |
| 2021 | 8 | 2 429 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Lubiszyn; część danych: powiat gorzowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 200 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 472 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 66,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 74 297 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 598 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat gorzowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 37
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +4,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +28 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorzowskim w 2025 roku: 8 598 zł miesięcznie. To 91,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 125,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 200 000 zł — z 32 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lubiszyn mieszkało 7 200 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 4,4%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 28 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorzowskim 13,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie gorzowskim w 2025 roku: 4,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,1% do 4,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 241 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 158,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,2 do 4,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 598 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 241 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
91,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,7%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 200osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 628osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 572osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 108osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 230osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 626osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 966osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 270osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+28 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
3,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,7
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
116
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
88
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 267
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 674
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 czerwca 2026, 52,1 m²
14, Staw
208 000 złCena za metr kwadratowy: 3 992 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,1 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 czerwca 2026, 66,7 m²
83, Marwice
245 000 złCena za metr kwadratowy: 3 673 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,7 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 maja 2026, 80,21 m²
83, Marwice
319 000 złCena za metr kwadratowy: 3 977 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 80,21 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 listopada 2025, 62 m²
Pocztowa 9, Lubiszyn
230 000 złCena za metr kwadratowy: 3 710 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 sierpnia 2025, 135,66 m²
3, Jastrzębiec
90 000 złCena za metr kwadratowy: 663 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 135,66 m²
- 6 izb
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 maja 2025, 75,3 m²
19, Mystki
75 300 złCena za metr kwadratowy: 1 000 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 75,3 m²
- piętro 1
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 maja 2025, 75 m²
81, Marwice
380 000 złCena za metr kwadratowy: 5 067 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 75 m²
- 5 izb
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 maja 2025, 48 m²
53, Marwice
210 000 złCena za metr kwadratowy: 4 375 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 marca 2025, 66,7 m²
87, Marwice
240 000 złCena za metr kwadratowy: 3 598 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,7 m²
- 4 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lutego 2025, 38,32 m²
69, Marwice
130 000 złCena za metr kwadratowy: 3 392 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,32 m²
- 3 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Lubiszyn?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Lubiszyn wynosi 3 878 zł/m² na podstawie 18 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Lubiszyn?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 64,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 222 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Lubiszyn rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Lubiszyn rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 878 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych