Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Santok
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 29 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 177zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
350 000zł
Mediana powierzchni ?
60,9m²
Liczba transakcji ?
33
- 21 września 2024 – 21 września 2026 · 33 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaSantok to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 71 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 33 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 177 zł/m², a mediana powierzchni 60,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 33 | 5 177 zł/m² | 350 000 zł | 60,9 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 7 | 8 657 zł/m² | 405 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 6 | 5 125 zł/m² | 237 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 12 | 3 974 zł/m² | 245 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 7 izb | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 29 | 5 177 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 4 933 zł/m² | −3,5% | Niska próba |
| 2025 | 17 | 5 114 zł/m² | −36,6% | Niska próba |
| 2024 | 9 | 8 063 zł/m² | +55,3% | Niska próba |
| 2023 | 10 | 5 193 zł/m² | +36,1% | Niska próba |
| 2022 | 9 | 3 815 zł/m² | −12,9% | Niska próba |
| 2021 | 12 | 4 380 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Santok; część danych: powiat gorzowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 292 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 068 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 56,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 74 297 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 598 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat gorzowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 71
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +19,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +133 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorzowskim w 2025 roku: 8 598 zł miesięcznie. To 91,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 125,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 292 000 zł — z 63 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Santok mieszkały 9 824 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 19,6%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 133 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,6%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorzowskim 13,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie gorzowskim w 2025 roku: 4,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,1% do 4,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 088 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 166%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 10,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 9,2 do 10,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 598 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 088 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
91,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,7%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
9 824osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 937osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 887osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 673osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 574osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 316osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 754osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 507osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+133 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
13,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
13,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
273
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
140
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
10,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
9 448
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
7 669
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 września 2026, 60,86 m²
SŁONECZNA 5D, WAWRÓW
577 500 złCena za metr kwadratowy: 9 489 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,86 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 września 2026, 53,8 m²
SŁONECZNA 6B, WAWRÓW
405 000 złCena za metr kwadratowy: 7 528 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,8 m²
- 2 izby
- piętro 3
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 czerwca 2026, 77,68 m²
64, Wawrów
450 000 złCena za metr kwadratowy: 5 793 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 77,68 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 czerwca 2026, 86,1 m²
Szosowa 81, Lipki Wielkie
240 000 złCena za metr kwadratowy: 2 787 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 86,1 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 maja 2026, 67,82 m²
40, Gralewo
50 000 złCena za metr kwadratowy: 737 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,82 m²
- 2 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 marca 2026, 57,7 m²
Główna 10, Janczewo
235 000 złCena za metr kwadratowy: 4 073 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,7 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 marca 2026, 46,5 m²
88C, Wawrów
170 000 złCena za metr kwadratowy: 3 656 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,5 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 lutego 2026, 69,8 m²
54C, Gralewo
90 000 złCena za metr kwadratowy: 1 289 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69,8 m²
- 4 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 listopada 2025, 47,2 m²
Słoneczna 5C, Wawrów
470 000 złCena za metr kwadratowy: 9 958 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,2 m²
- 2 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 października 2025, 56,4 m²
Szosowa 105b, Lipki Wielkie
274 000 złCena za metr kwadratowy: 4 858 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,4 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Santok?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Santok wynosi 5 177 zł/m² na podstawie 33 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Santok?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 60,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 350 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Santok rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Santok rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 5 177 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych