Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Błonie
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
8 823zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
402 500zł
Mediana powierzchni ?
45,4m²
Liczba transakcji ?
70
- 27 marca 2025 – 27 marca 2026 · 70 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: marzec 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaBłonie to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 406 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 70 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 8 823 zł/m², a mediana powierzchni 45,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 70 | 8 823 zł/m² | 402 500 zł | 45,4 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 7 | 9 216 zł/m² | 300 000 zł | Niska próba |
| 2 izby | 19 | 9 066 zł/m² | 330 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 24 | 8 471 zł/m² | 402 500 zł | Niska próba |
| 4 izby | 8 | 8 214 zł/m² | 385 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 75 | 8 888 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Błonie - miasto | 106 | 8 944 zł/m² |
| Błonie - obszar wiejski | 45 | 8 812 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 21 | 9 035 zł/m² | +2,6% | Niska próba |
| 2025 | 78 | 8 809 zł/m² | −1,6% | Wiarygodna |
| 2024 | 74 | 8 954 zł/m² | +27,2% | Wiarygodna |
| 2023 | 72 | 7 041 zł/m² | +11,5% | Wiarygodna |
| 2022 | 44 | 6 313 zł/m² | +5,5% | Wiarygodna |
| 2021 | 56 | 5 982 zł/m² | +10,2% | Wiarygodna |
| 2020 | 57 | 5 426 zł/m² | +10,8% | Wiarygodna |
| 2019 | 42 | 4 897 zł/m² | +6,5% | Wiarygodna |
| 2018 | 40 | 4 599 zł/m² | −3,7% | Wiarygodna |
| 2017 | 18 | 4 776 zł/m² | +25,0% | Niska próba |
| 2016 | 32 | 3 821 zł/m² | −0,4% | Wiarygodna |
| 2015 | 25 | 3 836 zł/m² | +13,5% | Niska próba |
| 2014 | 5 | 3 380 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Błonie; część danych: powiat warszawski zachodni Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 285 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 375 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 45,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 82 521 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 9 604 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat warszawski zachodni
- Liczba mieszkań w próbie
- 406
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +6,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +234 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie warszawskim zachodnim w 2025 roku: 9 604 zł miesięcznie. To 102,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 112,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 285 000 zł — z 394 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Błonie mieszkało 22 680 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 6,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 234 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 16,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie warszawskim zachodnim 14,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie warszawskim zachodnim w 2025 roku: 1,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 4,3% do 1,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 841 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 173,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 11,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,8 do 11,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 604 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
10 841 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
102,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
1,9%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
1,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
22 680osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
10 875osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
11 805osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
3 756osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
3 432osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
5 003osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
5 996osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
4 493osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+234 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
10,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
9,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
1,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
549
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
315
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
11,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
20 808
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
19 097
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 marca 2026, 41,53 m²
27, Pass
398 000 złCena za metr kwadratowy: 9 583 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,53 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 marca 2026, 38,7 m²
WYSZYŃSKIEGO 10, Błonie
320 000 złCena za metr kwadratowy: 8 269 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,7 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2026, 42,63 m²
3 MAJA 5, Błonie
470 000 złCena za metr kwadratowy: 11 025 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,63 m²
- 2 izby
- piętro 6
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 marca 2026, 40,16 m²
26, Pass
445 000 złCena za metr kwadratowy: 11 081 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,16 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 marca 2026, 33,61 m²
WIEJSKA 2, Błonie
480 000 złCena za metr kwadratowy: 14 281 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,61 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 marca 2026, 48 m²
TRAUGUTTA 22, Błonie
429 000 złCena za metr kwadratowy: 8 938 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48 m²
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 lutego 2026, 64,9 m²
TRAUGUTTA 12, Błonie
520 000 złCena za metr kwadratowy: 8 012 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,9 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 lutego 2026, 47,71 m²
SIENKIEWICZA 11, Błonie
410 000 złCena za metr kwadratowy: 8 594 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,71 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 lutego 2026, 35,21 m²
NARUTOWICZA 25, Błonie
490 000 złCena za metr kwadratowy: 13 917 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,21 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 lutego 2026, 64,4 m²
NARUTOWICZA 18, Błonie
355 000 złCena za metr kwadratowy: 5 512 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,4 m²
- 4 izby
- piętro 4
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Błonie?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Błonie wynosi 8 823 zł/m² na podstawie 70 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Błonie?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 45,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 402 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Błonie rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Błonie wzrosły o 18,8% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 8 823 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to marzec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: marzec 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych