Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Gniew
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 263zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
195 000zł
Mediana powierzchni ?
44,4m²
Liczba transakcji ?
57
- 27 lipca 2024 – 27 lipca 2026 · 57 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaGniew to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 344 transakcje.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 57 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 263 zł/m², a mediana powierzchni 44,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 57 | 5 263 zł/m² | 195 000 zł | 44,4 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 11 | 5 464 zł/m² | 159 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 28 | 4 606 zł/m² | 205 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 10 | 5 550 zł/m² | 310 000 zł | Niska próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 49 | 5 263 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Gniew - miasto | 45 | 5 461 zł/m² |
| Gniew - obszar wiejski | 12 | 2 742 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 14 | 5 212 zł/m² | −2,9% | Niska próba |
| 2025 | 27 | 5 365 zł/m² | +11,7% | Niska próba |
| 2024 | 24 | 4 803 zł/m² | −3,6% | Niska próba |
| 2023 | 32 | 4 981 zł/m² | −8,5% | Wiarygodna |
| 2022 | 11 | 5 443 zł/m² | +37,0% | Niska próba |
| 2021 | 20 | 3 973 zł/m² | +39,4% | Niska próba |
| 2020 | 27 | 2 850 zł/m² | −5,4% | Niska próba |
| 2019 | 42 | 3 014 zł/m² | −0,5% | Wiarygodna |
| 2018 | 27 | 3 030 zł/m² | +0,1% | Niska próba |
| 2017 | 24 | 3 028 zł/m² | +18,9% | Niska próba |
| 2016 | 22 | 2 547 zł/m² | −7,1% | Niska próba |
| 2015 | 18 | 2 743 zł/m² | −6,2% | Niska próba |
| 2014 | 12 | 2 924 zł/m² | +28,0% | Niska próba |
| 2013 | 19 | 2 285 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Gniew; część danych: powiat tczewski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 155 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 300 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 46,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 73 129 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 456 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat tczewski
- Liczba mieszkań w próbie
- 344
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −11,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −56 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tczewskim w 2025 roku: 8 456 zł miesięcznie. To 90,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 121,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 155 000 zł — z 320 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Gniew mieszkało 14 028 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 56 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tczewskim 18,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tczewskim w 2025 roku: 6,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,1% do 6,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 258 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 163,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,1 do 0,8.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 456 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 258 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
90,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
14 028osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
6 990osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
7 038osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 974osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 475osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 989osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 728osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 862osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−56 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−1,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
107
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
163
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
12 706
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
9 287
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lipca 2026, 60,3 m²
4, Cierzpice
212 000 złCena za metr kwadratowy: 3 516 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 czerwca 2026, 22,64 m²
Partyzantów 5, Gniew
135 000 złCena za metr kwadratowy: 5 963 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22,64 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 czerwca 2026, 41,02 m²
Kopernika 3, Gniew
240 000 złCena za metr kwadratowy: 5 851 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,02 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 czerwca 2026, 49,1 m²
Osiedle Witosa 6, Gniew
320 000 złCena za metr kwadratowy: 6 517 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,1 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 maja 2026, 28,43 m²
Krasickiego 6, Gniew
100 000 złCena za metr kwadratowy: 3 517 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,43 m²
- 3 izby
- parter
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 maja 2026, 36,93 m²
Partyzantów 5, Gniew
180 000 złCena za metr kwadratowy: 4 874 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,93 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 kwietnia 2026, 54,05 m²
Kopernika 2, Gniew
300 000 złCena za metr kwadratowy: 5 550 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,05 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 kwietnia 2026, 47,34 m²
Marszałka Piłsudskiego 11, Gniew
50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 056 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,34 m²
- 3 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2026, 26,46 m²
Kopernika 5, Gniew
120 000 złCena za metr kwadratowy: 4 535 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,46 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 marca 2026, 36,66 m²
3, Ciepłe
25 000 złCena za metr kwadratowy: 682 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,66 m²
- 3 izby
- piętro 1
- poza medianami cen
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Gniew?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Gniew wynosi 5 263 zł/m² na podstawie 57 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Gniew?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 44,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 195 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Gniew rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Gniew rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 5 263 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych