Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Mstów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 12 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 917zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
398 400zł
Mediana powierzchni ?
81,4m²
Liczba transakcji ?
12
- 16 września 2024 – 16 września 2026 · 12 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · import 17 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMstów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 151 transakcji.
Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 209 | 74 zł/m² | 96 000 zł | 956,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 75 | 5 zł/m² | 35 000 zł | 2 160,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 5 | brak danych | brak danych | 9 896,0 m² |
| Budynki Niska próba | 63 | brak danych | brak danych | 86,7 m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2022 | 11 | 4 957 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Mstów; część danych: powiat częstochowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
5,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 398 400 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 917 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 81,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 097 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 840 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat częstochowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 12
Tempo zmian okolicy ?
stabilna
- Zmiana liczby mieszkańców
- +0,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +78 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie częstochowskim w 2025 roku: 7 840 zł miesięcznie. To 83,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 144,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 398 400 zł — z 12 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 12 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku w gminie Mstów mieszkało 10 841 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 0,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 78 osób więcej, niż się wyprowadziło.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie częstochowskim 10,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie częstochowskim w 2025 roku: 7,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,7% do 7,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 373 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 166,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,6 do 4,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 840 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 373 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
10 841osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 357osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
5 484osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 513osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 786osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 243osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 131osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 168osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+78 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
7,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
7,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
173
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
95
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
10,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
10 830
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
4 604
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31 sierpnia 2022 | Lawendowa 10G, Jaskrów Lokal | 400 000 zł | 4 957 zł/m² ? | 80,7 m² ? | 1/1 ? | 6 | 2 |
| 31 sierpnia 2022 | Lawendowa 10G, Jaskrów Lokal | 400 000 zł | 4 973 zł/m² ? | 80,4 m² ? | 1/1 ? | 6 | 2 |
| 30 sierpnia 2022 | Lawendowa 10A, Jaskrów Lokal | 378 799 zł | 4 642 zł/m² ? | 81,6 m² ? | 1/1 ? | 5 | 2 |
| 30 sierpnia 2022 | Lawendowa 10D, Jaskrów Lokal | 415 001 zł | 5 069 zł/m² ? | 81,9 m² ? | 1/1 ? | 5 | 2 |
| 30 sierpnia 2022 | Lawendowa 10F, Jaskrów Lokal | 418 499 zł | 5 157 zł/m² ? | 81,2 m² ? | 1/1 ? | 6 | 2 |
| 30 sierpnia 2022 | Lawendowa 10H, Jaskrów Lokal | 438 799 zł | 5 386 zł/m² ? | 81,5 m² ? | 1/1 ? | 5 | 2 |
| 30 sierpnia 2022 | Lawendowa 10, Jaskrów Lokal | 375 000 zł | 4 607 zł/m² ? | 81,4 m² ? | 1/1 ? | 6 | 2 |
| 30 sierpnia 2022 | Lawendowa 10E, Jaskrów Lokal | 418 499 zł | 5 183 zł/m² ? | 80,7 m² ? | 1/1 ? | 6 | 2 |
| 30 sierpnia 2022 | Lawendowa 10A, Jaskrów Lokal | 378 799 zł | 4 651 zł/m² ? | 81,4 m² ? | 1/1 ? | 5 | 2 |
| 30 sierpnia 2022 | Lawendowa 10, Jaskrów Lokal | 396 799 zł | 4 878 zł/m² ? | 81,4 m² ? | 1/1 ? | 6 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Mstów
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Mstów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Mstów wynosi 4 917 zł/m² na podstawie 12 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Mstów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 81,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 398 400 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Mstów rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Mstów nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 917 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 17 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Import: 17 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych