Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Mstów

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

2404102

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

49,4m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

5

  • 8 kwietnia 2024 – 8 kwietnia 2026 · 5 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Mstów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 8 transakcji.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni 49,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 5 brak danych brak danych 49,4 m²

Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
3 izby 1 brak danych brak danych za mała próba
4 izby 1 brak danych brak danych za mała próba
5 izb 2 brak danych brak danych za mała próba

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 4 brak danych za mała próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Mstów; część danych: powiat częstochowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    200 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 841 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    51,9 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    68 097 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 840 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat częstochowski
    Liczba mieszkań w próbie
    8

    Tempo zmian okolicy ?

    stabilna

    Zmiana liczby mieszkańców
    +0,8%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +78 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie częstochowskim w 2025 roku: 7 840 zł miesięcznie. To 83,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 144,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 200 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku w gminie Mstów mieszkało 10 841 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 0,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 78 osób więcej, niż się wyprowadziło.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie częstochowskim 10,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie częstochowskim w 2025 roku: 7,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,7% do 7,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 373 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 166,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,6 do 4,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 840 złmiesięcznie

    +144,3%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 373 złrocznie

    +166,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    83,7%

    +6,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,4%

    −7,3

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,8%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    10 841osób

    +0,8%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    5 357osób

    +1,4%49,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    5 484osoby

    +0,1%50,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 513osób

    −6,5%14,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 786osób

    −17,1%16,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 243osoby

    −12,1%20,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    3 131osób

    +7,3%28,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 168osób

    +43,1%20,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +78 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    7,2

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    7,2

    +2,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    173

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    95

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    10,5

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    4,0

    +1,4

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    10 830

    +0,8%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    4 604

    +22,7%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 kwietnia 2026, 40,35 m²

      Edwarda Reszke 58, Kłobukowice

      155 000 złCena za metr kwadratowy: 3 841 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 40,35 m²
      • 5 izb
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 lutego 2026, 81,84 m²

      Lawendowa 10B, Jaskrów

      615 000 złCena za metr kwadratowy: 7 515 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 81,84 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 stycznia 2026, 39,84 m²

      Szkolna 4, Brzyszów

      18 090 złCena za metr kwadratowy: 454 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,84 m²
      • 3 izby
      • poza medianami cen
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 sierpnia 2025, 54,5 m²

      Częstochowska 14, Małusy Wielkie

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 3 670 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,5 m²
      • 3 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 czerwca 2025, 49,37 m²

      Częstochowska 12, Małusy Wielkie

      245 000 złCena za metr kwadratowy: 4 963 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,37 m²
      • 4 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 sierpnia 2022, 80,69 m²

      Lawendowa 10G, Jaskrów

      400 000 złCena za metr kwadratowy: 4 957 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,69 m²
      • 6 izb
      • piętro 2
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 lutego 2022, 29,24 m²

      Małusy Wielkie

      104 000 złCena za metr kwadratowy: 3 557 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,24 m²
      • 2 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 września 2018, 100,42 m²

      Mstów

      162 000 złCena za metr kwadratowy: 1 613 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 100,42 m²
      • 3 izby

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Mstów?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Mstów wynosi brak danych/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Mstów?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 49,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Mstów rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Mstów rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to kwiecień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych