Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Boronów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 17 czerwca 2024 – 17 czerwca 2026 · 3 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 16 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaBoronów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 143 transakcje.
Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 48 | 65 zł/m² | 120 598 zł | 910,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 13 | 10 zł/m² | 70 000 zł | 3 658,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 22 | 3 655 zł/m² | 200 000 zł | 55,1 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 3 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Boronów; część danych: powiat lubliniecki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 137 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 002 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 252 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 226 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubliniecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 8
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −1,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −7 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lublinieckim w 2025 roku: 8 226 zł miesięcznie. To 87,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 141,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 137 500 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 8 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Boronów mieszkało 3 295 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 1,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 7 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lublinieckim 11,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 990 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lublinieckim w 2025 roku: 5,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,8% do 5,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 432 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 198,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 3,0 do 2,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 226 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 432 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 295osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 638osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 657osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
505osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
477osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
735osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
923osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
655osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−7 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,8
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
21
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
28
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
11,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 283
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 159
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 7 stycznia 2026 | Wojska Polskiego 7, Boronów Lokal 4 | 200 000 zł | 3 630 zł/m² ? | 55,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 20 sierpnia 2025 | Wojska Polskiego 11A, Boronów Lokal 5 | 70 000 zł | 1 606 zł/m² ? | 43,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 18 lutego 2025 | 3 MAJA 15, Boronów Lokal 2 | 240 000 zł | 2 002 zł/m² ? | 119,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 29 maja 2024 | 3 MAJA 15, Boronów Lokal 2 | 240 000 zł | 2 002 zł/m² ? | 119,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 12 października 2023 | Wojska Polskiego 11A, Boronów Lokal 6 | 248 000 zł | 5 061 zł/m² ? | 49,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 29 marca 2018 | Wojska Polskiego 11A, Boronów Lokal 6 | 70 000 zł | 1 429 zł/m² ? | 49,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 29 maja 2015 | Wojska Polskiego 11A, Boronów Lokal 5 | 75 000 zł | 1 720 zł/m² ? | 43,6 m² ? | brak danych | 3 | 2 |
| 16 lipca 2013 | Wojska Polskiego 5, Boronów Lokal 7 | 42 000 zł | 2 176 zł/m² ? | 19,3 m² ? | brak danych | 2 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Boronów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Boronów wynosi brak danych/m² na podstawie 3 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Boronów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Boronów rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Boronów nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 16 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 16 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych