Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Młynary
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 18 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 269zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
150 000zł
Mediana powierzchni ?
49,5m²
Liczba transakcji ?
18
- 27 maja 2024 – 27 maja 2026 · 18 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 6 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMłynary to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 73 transakcje.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 18 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 269 zł/m², a mediana powierzchni 49,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 18 | 3 269 zł/m² | 150 000 zł | 49,5 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 5 | 2 500 zł/m² | 120 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 7 | 3 085 zł/m² | 150 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 5 | 4 136 zł/m² | 250 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 18 | 3 269 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Młynary - miasto | 13 | 3 453 zł/m² |
| Młynary - obszar wiejski | 4 | brak danych |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 7 | 3 085 zł/m² | −18,7% | Niska próba |
| 2025 | 8 | 3 794 zł/m² | −10,2% | Niska próba |
| 2024 | 5 | 4 223 zł/m² | +107,6% | Niska próba |
| 2022 | 6 | 2 403 zł/m² | +84,3% | Niska próba |
| 2021 | 5 | 1 304 zł/m² | −36,8% | Niska próba |
| 2020 | 9 | 2 062 zł/m² | +10,7% | Niska próba |
| 2019 | 8 | 1 863 zł/m² | +6,5% | Niska próba |
| 2018 | 9 | 1 750 zł/m² | −11,1% | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Młynary; część danych: powiat elbląski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 110 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 101 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 65 769 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 556 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat elbląski
- Liczba mieszkań w próbie
- 73
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −10,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −31 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie elbląskim w 2025 roku: 7 556 zł miesięcznie. To 80,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 110 000 zł — z 71 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Młynary mieszkało 4 057 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 31 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie elbląskim 10,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 854 przestępstwa rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie elbląskim w 2025 roku: 13,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 22,9% do 13,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 774 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 183%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,3 do 2,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 556 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
10 774 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
80,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
13,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 057osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 021osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 036osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
531osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
745osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
791osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 189osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
801osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−31 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−7,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−7,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
43
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
74
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
10,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 933
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 546
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 maja 2026, 40 m²
Niepodległości 6-10, Młynary
175 000 złCena za metr kwadratowy: 4 375 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 maja 2026, 48,3 m²
6, Sąpy
149 000 złCena za metr kwadratowy: 3 085 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,3 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 kwietnia 2026, 39,6 m²
Kolejowa 1, Młynary
99 000 złCena za metr kwadratowy: 2 500 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,6 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 kwietnia 2026, 30,97 m²
4, Rucianka
45 000 złCena za metr kwadratowy: 1 453 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 30,97 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2026, 46,8 m²
Dworcowa 41, Młynary
205 000 złCena za metr kwadratowy: 4 380 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,8 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 marca 2026, 78,5 m²
Langiewicza 2, Młynary
120 000 złCena za metr kwadratowy: 1 529 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 78,5 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 lutego 2026, 75,2 m²
Traugutta 8, Młynary
380 000 złCena za metr kwadratowy: 5 053 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 75,2 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 grudnia 2025, 67,7 m²
Konarskiego 1C, Młynary
280 000 złCena za metr kwadratowy: 4 136 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,7 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 lipca 2025, 51,42 m²
Traugutta 6-8, Młynary
272 740 złCena za metr kwadratowy: 5 304 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,42 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 maja 2025, 56,18 m²
Chodkiewicza 1, Młynary
250 000 złCena za metr kwadratowy: 4 450 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,18 m²
- 4 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Młynary?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Młynary wynosi 3 269 zł/m² na podstawie 18 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Młynary?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 49,5 m² kosztowało w tym okresie medianowo 150 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Młynary rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Młynary rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 269 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 6 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 6 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych