Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Pępowo
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 12 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 755zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
165 000zł
Mediana powierzchni ?
61,8m²
Liczba transakcji ?
12
- 2 lipca 2024 – 2 lipca 2026 · 12 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 24 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaPępowo to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 155 transakcji.
Mieszkania: 12 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 755 zł/m², a mediana powierzchni 61,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 12 | 2 755 zł/m² | 165 000 zł | 61,8 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 15 | 154 zł/m² | 41 000 zł | 727,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 40 | 12 zł/m² | 105 000 zł | 6 700,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 25 | 2 158 zł/m² | 310 000 zł | 140,1 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 5 | 4 513 zł/m² | 299 000 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 11 | 2 755 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 | 2 850 zł/m² | −25,6% | Niska próba |
| 2024 | 12 | 3 830 zł/m² | +83,1% | Niska próba |
| 2023 | 7 | 2 092 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Pępowo; część danych: powiat gostyński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 123 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 755 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 073 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 082 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat gostyński
- Liczba mieszkań w próbie
- 44
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −6,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −29 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gostyńskim w 2025 roku: 8 082 zł miesięcznie. To 86,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 123 000 zł — z 43 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Pępowo mieszkało 5 629 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 29 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 16,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gostyńskim 18,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie gostyńskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,3% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 328 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 173,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,7 do 1,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 082 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 328 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 629osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 837osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 792osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
909osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
944osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 260osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 419osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 097osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−29 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−5,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−5,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
30
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
59
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 395
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 844
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 maja 2026 | 20, Babkowice Lokal 3 | 165 000 zł | 2 220 zł/m² ? | 74,3 m² ? | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 12 maja 2026 | 3, Siedlec Lokal 7 | 147 000 zł | 6 216 zł/m² ? | 23,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 10 kwietnia 2026 | 58, Wilkonice Lokal 11 Udziały wymagają uwagi ? | 108 600 zł | 1 926 zł/m² ? | 56,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 14 lipca 2025 | Stanisławy Nadstawek 18, Pępowo Lokal 4 | 60 000 zł | 1 357 zł/m² ? | 44,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 14 lipca 2025 | Stanisławy Nadstawek 18, Pępowo Lokal 1 | 150 000 zł | 2 430 zł/m² ? | 61,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 14 lipca 2025 | 40, Skoraszewice Lokal 1 | 230 000 zł | 4 921 zł/m² ? | 46,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 25 marca 2025 | 43, Czeluścin Lokal 2 | 200 000 zł | 3 270 zł/m² ? | 61,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 11 marca 2025 | 19, Krzyżanki Lokal 1 | 125 000 zł | 964 zł/m² ? | 129,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 26 lutego 2025 | 9C, Siedlec Lokal 1 | 340 000 zł | 4 649 zł/m² ? | 73,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 30 grudnia 2024 | 9C, Siedlec Lokal 2 | 330 000 zł | 4 513 zł/m² ? | 73,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Pępowo
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Pępowo?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Pępowo wynosi 2 755 zł/m² na podstawie 12 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Pępowo?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 61,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 165 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Pępowo?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 2 755 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Pępowo rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Pępowo nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 755 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 24 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 24 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych