Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Odolanów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 18 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 209zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
307 500zł
Mediana powierzchni ?
68,9m²
Liczba transakcji ?
18
- 10 sierpnia 2024 – 10 sierpnia 2026 · 18 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 7 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaOdolanów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 575 transakcji.
Mieszkania: 18 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 209 zł/m², a mediana powierzchni 68,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 18 | 5 209 zł/m² | 307 500 zł | 68,9 m² |
| Garaże Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 56 | 73 zł/m² | 73 000 zł | 862,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 164 | 33 zł/m² | 55 500 zł | 2 400,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 6 | 70 zł/m² | 21 000 zł | 365,0 m² |
| Budynki Niska próba | 48 | 3 407 zł/m² | 237 750 zł | 71,2 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 pokoje | 6 | 5 076 zł/m² | 379 000 zł | Niska próba |
| 5 pokoi | 5 | 5 209 zł/m² | 465 000 zł | Niska próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 5 | 5 321 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 13 | 4 561 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Odolanów - miasto | 17 | 5 209 zł/m² |
| Odolanów - obszar wiejski | 1 | brak danych |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13 | 4 831 zł/m² | −8,2% | Niska próba |
| 2024 | 6 | 5 265 zł/m² | +106,7% | Niska próba |
| 2023 | 6 | 2 547 zł/m² | −39,3% | Niska próba |
| 2022 | 9 | 4 197 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2019 | 5 | 3 523 zł/m² | +0,7% | Niska próba |
| 2018 | 6 | 3 499 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2016 | 8 | 3 331 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Odolanów; część danych: powiat ostrowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 188 750 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 650 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 66 783 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 680 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat ostrowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 60
Tempo zmian okolicy ?
stabilna
- Zmiana liczby mieszkańców
- −0,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −6 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ostrowskim w 2025 roku: 7 680 zł miesięcznie. To 82,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 128,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 188 750 zł — z 59 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku w gminie Odolanów mieszkało 14 406 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 0,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 6 osób więcej, niż się wprowadziło.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,1%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie ostrowskim 15,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie ostrowskim w 2025 roku: 3,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 5,9% do 3,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 907 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 154,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 5,1 do 2,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 680 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 907 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,8%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
1,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
14 406osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
7 131osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
7 275osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 451osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 437osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 284osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 806osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 428osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−6 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
131
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
137
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
14 394
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 125
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12 listopada 2025 | Gimnazjalna 10C, Odolanów Lokal 9 | 300 000 zł | 4 352 zł/m² ? | 68,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 5 |
| 6 października 2025 | Szkolna 67, Tarchały Wielkie Lokal 2 | 258 000 zł | 4 831 zł/m² ? | 53,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 6 września 2025 | Plac Kościuszki 3, Odolanów Lokal 2 | 100 000 zł | 3 425 zł/m² ? | 29,2 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 1 września 2025 | Kurochowska 4, Odolanów Lokal 1 | 30 000 zł | 567 zł/m² ? | 52,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 12 sierpnia 2025 | Gimnazjalna 10A, Odolanów Lokal | 458 000 zł | 6 186 zł/m² ? | 74,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 8 sierpnia 2025 | Krotoszyńska 17, Odolanów Lokal 7 | 110 000 zł | 2 124 zł/m² ? | 51,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 1 sierpnia 2025 | Dworcowa 1, Odolanów Lokal 2 | 130 000 zł | 4 561 zł/m² ? | 28,5 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 31 lipca 2025 | Dworcowa 1, Odolanów Lokal 1 | 168 000 zł | 1 511 zł/m² ? | 111,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 30 czerwca 2025 | Kurochowska 4, Odolanów Lokal 2 | 295 000 zł | 5 577 zł/m² ? | 52,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 25 czerwca 2025 | Kalinowa 2, Odolanów Lokal 2 | 480 000 zł | 5 377 zł/m² ? | 89,3 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Odolanów
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Odolanów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Odolanów wynosi 5 209 zł/m² na podstawie 18 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Odolanów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 68,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 307 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Odolanów?
Mediana ceny wynosi 5 321 zł/m² na rynku pierwotnym i 4 561 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Odolanów rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Odolanów nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 5 209 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 7 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 7 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych