Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Sieroszewice

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

3017072

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 5 sierpnia 2024 – 5 sierpnia 2026 · 2 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 7 października 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Sieroszewice to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 462 transakcje.

Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane 40 76 zł/m² 69 000 zł 846,0 m²
Działki rolne 215 57 zł/m² 67 384 zł 1 137,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 10 39 zł/m² 39 975 zł 326,0 m²
Budynki 40 5 416 zł/m² 420 000 zł 74,3 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 pokoje 1 brak danych brak danych za mała próba
4 pokoje 1 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 2 brak danych za mała próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Sieroszewice; część danych: powiat ostrowski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,2rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    80 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 480 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    59,1 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    66 783 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    7 680 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat ostrowski
    Liczba mieszkań w próbie
    11

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −4,7%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +8 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ostrowskim w 2025 roku: 7 680 zł miesięcznie. To 82,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 128,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 80 000 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Sieroszewice mieszkało 9 207 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 4,7%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 8 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,5%. Stan na koniec 2025 roku
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie ostrowskim 15,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie ostrowskim w 2025 roku: 3,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 5,9% do 3,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 476 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 174%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,7 do 3,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 680 złmiesięcznie

    +128,7%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 476 złrocznie

    +174,0%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,0%

    +1,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    3,8%

    −2,1

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,3%

    −1,5

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    9 207osób

    −4,7%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    4 632osoby

    −5,2%50,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    4 575osób

    −4,1%49,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 503osoby

    −2,2%16,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 474osoby

    −30,9%16,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 108osób

    −1,6%22,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 451osób

    −5,1%26,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 671osób

    +32,4%18,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +8 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    0,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    2,4

    +1,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −1,5

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    91

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    83

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    15,9

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    3,9

    +1,2

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    9 133

    −4,5%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    3 081

    +27,4%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    27 sierpnia 2025 10, Westrza Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? 80 000 zł 2 122 zł/m² ? 37,7 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    12 marca 2025 Leśna 1, Psary Lokal 4 300 000 zł 3 064 zł/m² ? 97,9 m² ? 1/1 ? 4 2
    15 maja 2024 Leśna 2, Psary Lokal 12 Udziały wymagają uwagi ? 232 500 zł 2 225 zł/m² ? 104,5 m² ? 1/1 ? 5 3
    7 maja 2024 4, Wielowieś Lokal 12 Udziały wymagają uwagi ? 128 000 zł 2 476 zł/m² ? 51,7 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    16 grudnia 2022 Słoneczna 20, Wielowieś Lokal 20/1A 29 300 zł 1 480 zł/m² ? 19,8 m² ? 1/1 ? 1 1
    8 lutego 2022 Ostrowska 16, Rososzyca Lokal 16/1 19 350 zł 394 zł/m² ? 49,1 m² ? 1/1 ? 2 1
    29 czerwca 2021 Środkowa 4, Psary Lokal 2 120 000 zł 2 030 zł/m² ? 59,1 m² ? 1/1 ? 3 1
    19 maja 2021 7, Westrza Lokal 5 75 000 zł 1 145 zł/m² ? 65,5 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    7 listopada 2019 Ostrowska 16, Rososzyca Lokal 5 27 000 zł 698 zł/m² ? 38,7 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    8 października 2019 7, Westrza Lokal 5 75 000 zł 1 145 zł/m² ? 65,5 m² ? 1/1 ? 3 brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Sieroszewice

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Sieroszewice?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Sieroszewice wynosi brak danych/m² na podstawie 2 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Sieroszewice?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Sieroszewice rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Sieroszewice nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 7 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 7 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych