Powiat · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w Radomiu
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 991zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
330 000zł
Mediana powierzchni ?
48,3m²
Liczba transakcji ?
948
- 29 stycznia 2025 – 29 stycznia 2026 · 948 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat Radom to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 19 094 transakcje.
Mieszkania: 948 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 991 zł/m², a mediana powierzchni 48,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 948 | 6 991 zł/m² | 330 000 zł | 48,3 m² |
| Garaże Niska próba | 64 | 1 643 zł/m² | 36 500 zł | 20,0 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Biurowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Produkcyjne Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 32 | 6 871 zł/m² | 385 000 zł | 52,9 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 84 | 210 zł/m² | 169 000 zł | 767,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 107 | 117 zł/m² | 120 000 zł | 1 062,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 45 | 5 147 zł/m² | 710 000 zł | 125,8 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Radom | 1 120 | 6 902 zł/m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: Radom Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 216 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 332 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 77 651 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 9 008 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- Radom
- Liczba mieszkań w próbie
- 13 351
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Radomiu w 2025 roku: 9 008 zł miesięcznie. To 96,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 216 000 zł — z 13 249 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Radomiu 20,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w Radomiu w 2025 roku: 10,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 18,4% do 10,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 008 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
96,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,2%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
20,6
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 stycznia 2026, 26,2 m²
Stanisława Staszica 34, Radom
190 000 złCena za metr kwadratowy: 7 252 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,2 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 stycznia 2026, 47,88 m²
Listopadowa 17E, Radom
560 000 złCena za metr kwadratowy: 11 696 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,88 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 stycznia 2026, 74,49 m²
Bolesława Prusa 11, Radom
795 000 złCena za metr kwadratowy: 10 673 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 74,49 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 stycznia 2026, 34,99 m²
11 Listopada 18, Radom
214 000 złCena za metr kwadratowy: 6 116 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,99 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 stycznia 2026, 34,83 m²
gen. Józefa Sowińskiego 3, Radom
220 000 złCena za metr kwadratowy: 6 316 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,83 m²
- 3 izby
- piętro 9
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 stycznia 2026, 43,17 m²
Stefana Żeromskiego 84, Radom
125 000 złCena za metr kwadratowy: 2 896 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43,17 m²
- 4 izby
- piętro 7
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 stycznia 2026, 68,46 m²
Adama Rapackiego 8E, Radom
585 000 złCena za metr kwadratowy: 8 545 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,46 m²
- 4 izby
- piętro 3
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2026, 42,22 m²
Wolność 10C, Radom
380 000 złCena za metr kwadratowy: 9 000 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,22 m²
- 2 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2026, 32,1 m²
Romualda Traugutta 7, Radom
140 000 złCena za metr kwadratowy: 4 361 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,1 m²
- 2 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2026, 53,6 m²
Sandomierska 16, Radom
305 000 złCena za metr kwadratowy: 5 690 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,6 m²
- 4 izby
- piętro 2
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych