Powiat · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w powiecie suwalskim
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 546zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
160 000zł
Mediana powierzchni ?
49,7m²
Liczba transakcji ?
56
- 9 września 2024 – 9 września 2026 · 56 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · import 2 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat suwalski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 8 501 transakcji.
Mieszkania: 56 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 546 zł/m², a mediana powierzchni 49,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 56 | 3 546 zł/m² | 160 000 zł | 49,7 m² |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 161 | 67 zł/m² | 107 900 zł | 1 321,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 611 | 17 zł/m² | 80 000 zł | 3 496,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 69 | 11 zł/m² | 50 000 zł | 3 516,0 m² |
| Budynki Niska próba | 205 | 4 360 zł/m² | 360 000 zł | 88,4 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Suwałki | 16 | 3 798 zł/m² |
| Raczki | 12 | 4 333 zł/m² |
| Szypliszki | 11 | 2 802 zł/m² |
| Filipów | 7 | 3 407 zł/m² |
| Przerośl | 6 | 2 391 zł/m² |
| Bakałarzewo | 4 | brak danych |
| Jeleniewo | 1 | brak danych |
| Wiżajny | 1 | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat suwalski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 98 750 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 010 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 594 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 901 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat suwalski
- Liczba mieszkań w próbie
- 370
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie suwalskim w 2025 roku: 7 901 zł miesięcznie. To 84,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 153,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 98 750 zł — z 370 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie suwalskim 7,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 266 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie suwalskim w 2025 roku: 5,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,1% do 5,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 901 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,9%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
7,7
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19 sierpnia 2026 | 1, Mieruniszki Lokal 2 | 70 000 zł | 1 477 zł/m² ? | 47,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 19 sierpnia 2026 | Kolonia Raczki 2, Raczki Lokal 5 | 50 001 zł | 1 046 zł/m² ? | 47,8 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 12 sierpnia 2026 | Osiedle Północ 6, Bakałarzewo Lokal 3 | 244 000 zł | 4 065 zł/m² ? | 60,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 31 lipca 2026 | Dworna 21b, Przerośl Lokal 16 | 140 000 zł | 2 272 zł/m² ? | 61,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 13 lipca 2026 | Dworna 17B, Przerośl Lokal 5 | 200 000 zł | 2 922 zł/m² ? | 68,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 10 lipca 2026 | 5, Czerwonka Lokal 8 Udziały wymagają uwagi ? | 195 000 zł | 4 054 zł/m² ? | 48,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 25 czerwca 2026 | 32, Płociczno-Osiedle Lokal 4 | 150 000 zł | 3 546 zł/m² ? | 42,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 17 czerwca 2026 | 35, Nowa Pawłówka Lokal 1 | 144 200 zł | 1 956 zł/m² ? | 73,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 17 czerwca 2026 | Płociczno-Osiedle 34, Płociczno-Tartak Lokal 5 | 60 000 zł | 1 657 zł/m² ? | 36,2 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 10 czerwca 2026 | Słoneczna 7, Jeleniewo Lokal 8 | 330 000 zł | 4 242 zł/m² ? | 77,8 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w powiecie suwalskim
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Import: 2 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych