Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Lewin Kłodzki

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

0208092

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

0

  • 29 września 2024 – 29 września 2026 · 0 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Lewin Kłodzki to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 255 transakcji.

Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 1 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne Niska próba 27 33 zł/m² 130 000 zł 3 001,0 m²
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2024 6 4 653 zł/m² +30,7% Niska próba
2023 8 3 560 zł/m² −23,9% Niska próba
2022 16 4 680 zł/m² brak danych Niska próba
2020 5 1 471 zł/m² −14,2% Niska próba
2019 12 1 715 zł/m² brak danych Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Lewin Kłodzki; część danych: powiat kłodzki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    95 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 829 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    39,7 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 507 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 257 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat kłodzki
    Liczba mieszkań w próbie
    21

    Tempo zmian okolicy ?

    stabilna

    Zmiana liczby mieszkańców
    +0,1%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −2 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kłodzkim w 2025 roku: 8 257 zł miesięcznie. To 88,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 95 000 zł — z 21 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 21 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku w gminie Lewin Kłodzki mieszkało 1 940 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 0,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 2 osoby więcej, niż się wprowadziło.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kłodzkim 29,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie kłodzkim w 2025 roku: 13,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,9% do 13,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 17 361 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 248,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,0 do 4,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 257 złmiesięcznie

    +142,1%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    17 361 złrocznie

    +248,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    88,1%

    +5,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    13,4%

    −6,5

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    7,1%

    −7,2

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    1 940osób

    +0,1%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    954osoby

    +0,7%49,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    986osób

    −0,5%50,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    253osoby

    −12,2%13,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    295osób

    −15,7%15,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    411osób

    −12,0%21,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    562osoby

    +1,1%29,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    419osób

    +51,3%21,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −2 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −1,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −1,5

    +3,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,5

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    13

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    15

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    29,5

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    4,6

    +3,6

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    1 350

    +2,5%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    1 194

    +13,7%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 września 2024, 46,4 m²

      Kościelna 3, Lewin Kłodzki

      205 000 złCena za metr kwadratowy: 4 418 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,4 m²
      • 3 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 sierpnia 2024, 52,5 m²

      Obrońców Warszawy 9, Lewin Kłodzki

      280 000 złCena za metr kwadratowy: 5 333 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,5 m²
      • 3 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lipca 2024, 51,9 m²

      plac Tadeusza Kościuszki 5, Lewin Kłodzki

      115 000 złCena za metr kwadratowy: 2 216 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,9 m²
      • 2 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 czerwca 2024, 46,19 m²

      10G, Jeleniów

      390 000 złCena za metr kwadratowy: 8 443 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,19 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 kwietnia 2024, 56,3 m²

      Fryderyka Chopina 1, Lewin Kłodzki

      136 000 złCena za metr kwadratowy: 2 416 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 lutego 2024, 53,2 m²

      Obrońców Warszawy 2, Lewin Kłodzki

      260 000 złCena za metr kwadratowy: 4 887 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,2 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 listopada 2023, 22,9 m²

      Tadeusza Kościuszki 8, Lewin Kłodzki

      40 000 złCena za metr kwadratowy: 1 747 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 22,9 m²
      • 3 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 listopada 2023, 46,19 m²

      10F, Jeleniów

      390 000 złCena za metr kwadratowy: 8 443 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,19 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 sierpnia 2023, 46,19 m²

      10F, Jeleniów

      320 000 złCena za metr kwadratowy: 6 928 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,19 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 czerwca 2023, 32,3 m²

      Fryderyka Chopina 8, Lewin Kłodzki

      50 400 złCena za metr kwadratowy: 1 560 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,3 m²
      • 2 izby

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Lewin Kłodzki?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Lewin Kłodzki wynosi brak danych/m² na podstawie 0 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Lewin Kłodzki?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Lewin Kłodzki rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Lewin Kłodzki rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych