Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Zelów

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1001083

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 2 lipca 2024 – 2 lipca 2026 · 1 akt notarialny
  • Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 7 października 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Zelów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 962 transakcje.

Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 131 42 zł/m² 62 000 zł 1 274,0 m²
Działki rolne 78 5 zł/m² 21 000 zł 2 900,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 20 18 zł/m² 36 000 zł 2 400,0 m²
Budynki Niska próba 81 5 616 zł/m² 350 000 zł 57,1 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
3 pokoje 1 brak danych brak danych za mała próba

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Zelów - miasto 1 brak danych
Zelów - obszar wiejski 1 brak danych

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2022 11 3 346 zł/m² +49,2% Niska próba
2021 14 2 242 zł/m² +13,9% Niska próba
2020 24 1 968 zł/m² +10,2% Niska próba
2019 24 1 786 zł/m² −31,9% Niska próba
2018 21 2 621 zł/m² +55,8% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Zelów; część danych: powiat bełchatowski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    85 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 090 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    45,4 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    93 713 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    10 972 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat bełchatowski
    Liczba mieszkań w próbie
    133

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −6,5%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −40 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 10 972 zł miesięcznie. To 117,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 89,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 85 000 zł — z 129 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Zelów mieszkało 14 088 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 40 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bełchatowskim 13,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,8% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 316 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 141,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 3,2 do 2,2.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    10 972 złmiesięcznie

    +89,4%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 316 złrocznie

    +141,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    117,1%

    −22,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,2%

    −3,6

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    7,7%

    −3,8

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    14 088osób

    −6,5%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    6 979osób

    −5,8%49,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    7 109osób

    −7,1%50,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    2 018osób

    −14,1%14,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    2 155osób

    −25,5%15,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 896osób

    −15,6%20,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    3 884osoby

    −1,4%27,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    3 135osób

    +27,6%22,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −40 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −2,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −2,6

    −3,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,2

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    144

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    184

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    13,7

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,2

    −1,0

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    10 240

    +3,4%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    6 665

    +2,1%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    11 września 2025 Płocka 7, Zelów Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? 240 000 zł 4 958 zł/m² ? 48,4 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    8 marca 2024 26, Kolonia Grabostów Lokal 2 200 000 zł 2 061 zł/m² ? 97,1 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    8 marca 2024 26, Kolonia Grabostów Lokal 1 130 000 zł 3 618 zł/m² ? 35,9 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    5 września 2023 Zachodnia 25a, Zelów Lokal 3 37 014 zł 618 zł/m² ? 59,9 m² ? 1/1 ? 3 2
    5 września 2023 Jarosława Dąbrowskiego 6, Zelów Lokal 7 21 570 zł 659 zł/m² ? 32,7 m² ? 1/1 ? 2 1
    5 września 2023 Zachodnia 25a, Zelów Lokal 4 17 322 zł 284 zł/m² ? 61,0 m² ? 1/1 ? 3 1
    15 września 2022 Szkolna 6, Zelów Lokal 29 219 000 zł 4 235 zł/m² ? 51,7 m² ? 1/1 ? 4 brak danych
    15 września 2022 Poznańska 75, Zelów Lokal 1 80 000 zł 1 426 zł/m² ? 56,1 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    30 sierpnia 2022 Szkolna 12, Zelów Lokal 4 145 000 zł 4 101 zł/m² ? 35,4 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    21 lipca 2022 Zofii 27b, Zelów Lokal 1 240 000 zł 4 032 zł/m² ? 59,5 m² ? 1/1 ? 4 brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Zelów

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Zelów?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Zelów wynosi brak danych/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Zelów?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Zelów rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Zelów spadły o 26,0% rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 7 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 7 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych