Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Muszyna

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1210113

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 7 stycznia 2024 – 7 stycznia 2026 · 2 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · import 20 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Muszyna to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 919 transakcji.

Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 13 brak danych brak danych 945,0 m²
Działki rolne Niska próba 74 119 zł/m² 145 000 zł 1 050,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 10 brak danych brak danych 1 566,0 m²
Budynki Niska próba 23 brak danych brak danych 72,8 m²

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 2 brak danych za mała próba

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Muszyna - miasto 2 brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Muszyna; część danych: powiat nowosądecki Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −5,7%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −24 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nowosądeckim w 2025 roku: 7 494 zł miesięcznie. To 80,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Muszyna mieszkało 11 012 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 5,7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 24 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nowosądeckim 10,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nowosądeckim w 2025 roku: 8,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,6% do 8,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 872 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 139,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,9 do 2,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 494 złmiesięcznie

    +138,5%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 872 złrocznie

    +139,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    80,0%

    +4,3

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,2%

    −5,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,8%

    −3,9

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    11 012osób

    −5,7%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    5 324osoby

    −6,9%48,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    5 688osób

    −4,5%51,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 671osób

    −17,1%15,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 979osób

    −21,5%18,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 206osób

    −16,4%20,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 990osób

    +1,9%27,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 166osób

    +38,4%19,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −24 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −2,2

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −1,7

    +1,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,5

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    86

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    110

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    10,3

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,0

    +1,1

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    5 965

    +2,3%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    10 578

    −5,0%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    4 kwietnia 2025 Rynek 20, Muszyna Lokal 3 430 000 zł 8 164 zł/m² ? 52,7 m² ? 1/1 ? brak danych 2
    22 stycznia 2025 Piłsudskiego 65, Muszyna Lokal 7 576 000 zł 15 751 zł/m² ? 36,6 m² ? 1/1 ? 3 3

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Muszyna

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Muszyna?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Muszyna wynosi brak danych/m² na podstawie 2 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Muszyna?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Muszyna rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Muszyna nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to styczeń 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 20 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Import: 20 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych