Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku pierwotnym w gminie Serock
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
7 498zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
514 900zł
Mediana powierzchni ?
62,6m²
Liczba transakcji ?
249
- 10 września 2025 – 10 września 2026 · 249 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaSerock to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 864 transakcje.
Na stronie zastosowano filtr: rynek pierwotny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 249 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 498 zł/m², a mediana powierzchni 62,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 249 | 7 498 zł/m² | 514 900 zł | 62,6 m² |
Ceny mieszkań na rynku pierwotnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 248 | 7 498 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku pierwotnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Serock - obszar wiejski | 225 | 6 216 zł/m² |
| Serock - miasto | 213 | 7 651 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku pierwotnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 196 | 7 674 zł/m² | +20,0% | Wiarygodna |
| 2025 | 173 | 6 395 zł/m² | +12,0% | Wiarygodna |
| 2024 | 184 | 5 709 zł/m² | +8,8% | Wiarygodna |
| 2023 | 110 | 5 246 zł/m² | −1,1% | Wiarygodna |
| 2022 | 64 | 5 307 zł/m² | −2,6% | Wiarygodna |
| 2021 | 131 | 5 446 zł/m² | brak danych | Wiarygodna |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Serock; część danych: powiat legionowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
6,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 495 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 858 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 82,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 75 150 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 703 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat legionowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 864
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +32,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +532 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie legionowskim w 2025 roku: 8 703 zł miesięcznie. To 92,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 123,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 495 000 zł — z 858 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 6,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Serock mieszkało 18 678 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 32,7%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 532 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,5%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie legionowskim 14,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie legionowskim w 2025 roku: 6,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,4% do 6,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 869 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 101,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 24,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 6,9 do 24,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 703 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 869 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
92,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
18 678osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
9 146osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
9 532osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
3 168osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 942osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
4 114osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
5 176osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
3 278osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+532 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
28,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
28,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,9
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
755
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
223
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
24,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
18 056
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
12 321
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 września 2026, 96,8 m²
Pułtuska 84D, Serock
690 000 złCena za metr kwadratowy: 7 128 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 96,8 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 września 2026, 110,25 m²
Zachodnia 30B, Izbica
660 000 złCena za metr kwadratowy: 5 986 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 110,25 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 września 2026, 112,25 m²
Dosin
650 000 złCena za metr kwadratowy: 5 791 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 112,25 m²
- 5 izb
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 września 2026, 96,8 m²
Pułtuska 84F, Serock
700 000 złCena za metr kwadratowy: 7 231 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 96,8 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 sierpnia 2026, 77,24 m²
ks. Jerzego Popiełuszki 39A, Serock
540 363 złCena za metr kwadratowy: 6 996 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 77,24 m²
- 5 izb
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 sierpnia 2026, 102,45 m²
Goździkowa 13A, Dębe
760 500 złCena za metr kwadratowy: 7 423 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 102,45 m²
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 sierpnia 2026, 62,56 m²
Osiedle 1000-lecia
499 806 złCena za metr kwadratowy: 7 989 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,56 m²
- 4 izby
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 sierpnia 2026, 77,24 m²
ks. Jerzego Popiełuszki 39A, Serock
530 363 złCena za metr kwadratowy: 6 866 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 77,24 m²
- 5 izb
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 sierpnia 2026, 96,8 m²
Pułtuska 84E, Serock
700 000 złCena za metr kwadratowy: 7 231 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 96,8 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 sierpnia 2026, 138,96 m²
Skubianka-Kolonia
795 000 złCena za metr kwadratowy: 5 721 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 138,96 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Serock?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Serock wynosi 7 498 zł/m² na podstawie 249 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Serock?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 62,6 m² kosztowało w tym okresie medianowo 514 900 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Serock rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Serock wzrosły o 12,7% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 7 498 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych