Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Stężyca
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 20 marca 2024 – 20 marca 2026 · 2 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: marzec 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaStężyca to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 5 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 2 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Stężyca; część danych: powiat kartuski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +13,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +33 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kartuskim w 2025 roku: 7 997 zł miesięcznie. To 85,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 144,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Stężyca mieszkały 11 542 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 13,9%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 33 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 21,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 13,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,7%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kartuskim 13,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie kartuskim w 2025 roku: 3,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 5,4% do 3,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 974 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 161,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 8,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,9 do 8,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 997 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 974 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
11 542osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 797osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
5 745osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 514osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 358osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 430osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 678osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 562osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+33 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
2,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
143
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
110
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
8,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
10 767
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 382
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 marca 2026, 58,8 m²
28C, Łączyno
619 704 złCena za metr kwadratowy: 10 539 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,8 m²
- piętro 1
- jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 marca 2026, 49,2 m²
28C, Łączyno
514 998 złCena za metr kwadratowy: 10 467 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,2 m²
- piętro 1
- jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 marca 2026, 49,35 m²
28C, Łączyno
514 998 złCena za metr kwadratowy: 10 436 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,35 m²
- piętro 1
- jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 czerwca 2025, 58,93 m²
27C, Łączyno
576 978 złCena za metr kwadratowy: 9 791 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,93 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lipca 2021, 53,27 m²
Długa 1, Klukowa Huta
77 000 złCena za metr kwadratowy: 1 445 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,27 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 stycznia 2021, 43,4 m²
Rodu Sikorskich 13, Sikorzyno
60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 382 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43,4 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 grudnia 2016, 31,6 m²
Rodu Sikorskich 56a, Sikorzyno
33 000 złCena za metr kwadratowy: 1 044 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,6 m²
- 3 izby
- piętro 1
- poza medianami cen
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Stężyca?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Stężyca wynosi brak danych/m² na podstawie 2 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Stężyca?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Stężyca rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Stężyca rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to marzec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: marzec 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych