Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Goczałkowice-Zdrój

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

2410012

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 7 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

6 791zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

574 377zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

94,2m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

7

  • 3 czerwca 2024 – 3 czerwca 2026 · 7 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 16 sierpnia 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Goczałkowice-Zdrój to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 044 transakcje.

Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 791 zł/m², a mediana powierzchni 94,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 7 6 791 zł/m² 574 377 zł 94,2 m²
Działki budowlane Niska próba 45 145 zł/m² 155 000 zł 927,0 m²
Działki rolne Niska próba 15 brak danych brak danych 2 990,0 m²
Działki pozostałe 1 brak danych brak danych brak danych
Budynki Niska próba 28 brak danych brak danych 80,1 m²

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 6 6 984 zł/m² Niska próba
Rynek wtórny 1 brak danych za mała próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2024 18 6 320 zł/m² brak danych Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Goczałkowice-Zdrój; część danych: powiat pszczyński Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    4,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    314 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    6 320 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,9 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    72 076 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 327 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat pszczyński
    Liczba mieszkań w próbie
    27

    Tempo zmian okolicy ?

    stabilna

    Zmiana liczby mieszkańców
    +0,2%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +56 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pszczyńskim w 2025 roku: 8 327 zł miesięcznie. To 88,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 314 000 zł — z 27 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 27 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku w gminie Goczałkowice-Zdrój mieszkało 6 688 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 0,2%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 56 osób więcej, niż się wyprowadziło.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pszczyńskim 15,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie pszczyńskim w 2025 roku: 3,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 4,9% do 3,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 136 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 138,7%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,3 do 2,2.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 327 złmiesięcznie

    +146,9%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    12 136 złrocznie

    +138,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    88,9%

    +7,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    3,6%

    −1,3

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,6%

    −0,2

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    6 688osób

    +0,2%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    3 228osób

    +0,3%48,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    3 460osób

    +0,1%51,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 003osoby

    −2,9%15,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 105osób

    −14,9%16,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 322osoby

    −14,6%19,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 985osób

    +9,1%29,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 273osoby

    +30,6%19,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +56 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    8,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    7,9

    +5,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,5

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    119

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    63

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    15,0

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,2

    −0,1

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    6 610

    +0,5%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    6 405

    +1,3%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    19 marca 2026 Rzemieślnicza 14, Goczałkowice-Zdrój Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? 838 000 zł 6 832 zł/m² ? 122,7 m² ? 1/1 ? brak danych 1
    12 marca 2026 Rzemieślnicza 14A, Goczałkowice-Zdrój Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? 827 888 zł 6 750 zł/m² ? 122,7 m² ? 1/1 ? brak danych 1
    18 czerwca 2025 Szkolna 94, Goczałkowice-Zdrój Lokal 1 250 000 zł 3 281 zł/m² ? 76,2 m² ? 1/1 ? brak danych 1
    15 maja 2025 Zimowa 14A, Goczałkowice-Zdrój Lokal 20 340 000 zł 7 135 zł/m² ? 47,7 m² ? 1/1 ? 2 2
    13 maja 2025 Górna 14, Goczałkowice-Zdrój Lokal 1 450 000 zł 8 110 zł/m² ? 55,5 m² ? 1/1 ? brak danych 1
    20 grudnia 2024 Letnia 26F, Goczałkowice-Zdrój Lokal 1 599 000 zł 5 332 zł/m² ? 112,3 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    20 grudnia 2024 Letnia 26F, Goczałkowice-Zdrój Lokal 2 599 000 zł 5 340 zł/m² ? 112,2 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    29 października 2024 Rzemieślnicza 16, Goczałkowice-Zdrój Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 549 754 zł 7 747 zł/m² ? 71,0 m² ? 1/1 ? brak danych 1
    20 maja 2024 Powstańców Śląskich 24, Goczałkowice-Zdrój Lokal 2 250 000 zł 3 882 zł/m² ? 64,4 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    20 maja 2024 Powstańców Śląskich 24, Goczałkowice-Zdrój Lokal 100 250 000 zł 3 828 zł/m² ? 65,3 m² ? 1/1 ? 2 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Goczałkowice-Zdrój

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Goczałkowice-Zdrój?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Goczałkowice-Zdrój wynosi 6 791 zł/m² na podstawie 7 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Goczałkowice-Zdrój?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 94,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 574 377 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Goczałkowice-Zdrój?

    Mediana ceny wynosi 6 984 zł/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w gminie Goczałkowice-Zdrój rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Goczałkowice-Zdrój nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 6 791 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 16 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 16 sierpnia 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych