Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Żerków
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 13 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 259zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
170 000zł
Mediana powierzchni ?
52,6m²
Liczba transakcji ?
13
- 14 maja 2024 – 14 maja 2026 · 13 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaŻerków to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 71 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 259 zł/m², a mediana powierzchni 52,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 13 | 3 259 zł/m² | 170 000 zł | 52,6 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 7 | 3 259 zł/m² | 170 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 13 | 3 259 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Żerków - obszar wiejski | 12 | 3 331 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 | 3 514 zł/m² | +29,5% | Niska próba |
| 2024 | 10 | 2 714 zł/m² | −3,6% | Niska próba |
| 2023 | 5 | 2 814 zł/m² | +13,9% | Niska próba |
| 2022 | 7 | 2 471 zł/m² | +71,1% | Niska próba |
| 2021 | 9 | 1 444 zł/m² | −5,3% | Niska próba |
| 2019 | 5 | 1 476 zł/m² | −12,9% | Niska próba |
| 2018 | 8 | 1 695 zł/m² | +130,3% | Niska próba |
| 2017 | 6 | 736 zł/m² | −46,1% | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Żerków; część danych: powiat jarociński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 110 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 959 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 351 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 749 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat jarociński
- Liczba mieszkań w próbie
- 71
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −7,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −29 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie jarocińskim w 2025 roku: 7 749 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 167,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 110 000 zł — z 64 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Żerków mieszkało 9 608 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 29 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie jarocińskim 14,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie jarocińskim w 2025 roku: 5,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,9% do 5,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 495 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 138,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,7 do 1,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 749 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 495 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,7%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
9 608osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 830osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 778osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 519osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 679osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 019osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 571osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 820osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−29 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
90
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
119
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
8 862
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 349
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 maja 2026, 52,6 m²
20, Przybysław
190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 612 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,6 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 maja 2026, 58,6 m²
62, Raszewy
250 000 złCena za metr kwadratowy: 4 266 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,6 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 marca 2026, 57,5 m²
58, Raszewy
170 000 złCena za metr kwadratowy: 2 957 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,5 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 października 2025, 54,07 m²
56, Komorze Przybysławskie
190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 514 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,07 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 października 2025, 50,9 m²
55, Komorze Przybysławskie
190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 733 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,9 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 września 2025, 49,1 m²
14A, Śmiełów
160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 259 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,1 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 stycznia 2025, 46,52 m²
49, Komorze Przybysławskie
174 000 złCena za metr kwadratowy: 3 740 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,52 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2025, 39,7 m²
ŻERKOWSKA 19, Chrzan
105 000 złCena za metr kwadratowy: 2 645 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,7 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 listopada 2024, 47 m²
9, Żółków
160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 404 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 października 2024, 38,9 m²
55, Komorze Przybysławskie
106 000 złCena za metr kwadratowy: 2 725 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,9 m²
- 2 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Żerków?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Żerków wynosi 3 259 zł/m² na podstawie 13 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Żerków?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 52,6 m² kosztowało w tym okresie medianowo 170 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Żerków rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Żerków rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 259 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych