Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Kaczory
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 14 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 245zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
210 000zł
Mediana powierzchni ?
63,9m²
Liczba transakcji ?
15
- 6 sierpnia 2024 – 6 sierpnia 2026 · 15 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKaczory to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 38 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 15 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 245 zł/m², a mediana powierzchni 63,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 15 | 3 245 zł/m² | 210 000 zł | 63,9 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 9 | 3 359 zł/m² | 220 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 14 | 3 245 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Kaczory - obszar wiejski | 2 | brak danych |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 5 | 3 028 zł/m² | −31,8% | Niska próba |
| 2025 | 6 | 4 438 zł/m² | +25,8% | Niska próba |
| 2024 | 7 | 3 529 zł/m² | +13,0% | Niska próba |
| 2023 | 7 | 3 124 zł/m² | +16,7% | Niska próba |
| 2022 | 8 | 2 678 zł/m² | −19,2% | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Kaczory; część danych: powiat pilski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 200 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 223 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 61,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 176 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 339 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pilski
- Liczba mieszkań w próbie
- 38
Tempo zmian okolicy ?
stabilna
- Zmiana liczby mieszkańców
- −0,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +27 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pilskim w 2025 roku: 8 339 zł miesięcznie. To 89,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 200 000 zł — z 36 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku w gminie Kaczory mieszkało 7 440 osób. Od 2022 roku liczba mieszkańców spadła o 0,3%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 27 osób więcej, niż się wyprowadziło.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pilskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pilskim w 2025 roku: 5,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,0% do 5,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 290 zł na mieszkańca. Od 2022 roku dochody wzrosły o 41,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2022 roku wskaźnik spadł z 4,4 do 2,7.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 339 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 290 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 440osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 693osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 747osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 147osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 263osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 678osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 002osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 350osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+27 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
3,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
109
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
82
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
7 239
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 783
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 sierpnia 2026, 51,2 m²
OSIEDLE SŁONECZNE 6, ŚMIŁOWO
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 344 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,2 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 lipca 2026, 57,44 m²
GŁÓWNA 80, DZIEMBOWO
170 000 złCena za metr kwadratowy: 2 960 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,44 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 lipca 2026, 63,86 m²
GŁÓWNA 80, DZIEMBOWO
200 000 złCena za metr kwadratowy: 3 132 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,86 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 lipca 2026, 52,84 m²
RZADKOWSKA 20, KACZORY
160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 028 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,84 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 czerwca 2026, 65,5 m²
OSIEDLE SŁONECZNE 2, ŚMIŁOWO
200 000 złCena za metr kwadratowy: 3 053 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,5 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 sierpnia 2025, 53,3 m²
OSIEDLE SŁONECZNE 1, ŚMIŁOWO
240 000 złCena za metr kwadratowy: 4 503 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lipca 2025, 73,19 m²
OSIEDLE PRZYLESIE 5, KACZORY
320 000 złCena za metr kwadratowy: 4 372 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 73,19 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 czerwca 2025, 51,23 m²
DWORCOWA 6, DZIEMBÓWKO
290 000 złCena za metr kwadratowy: 5 661 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,23 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 czerwca 2025, 69,2 m²
NOTECKA 2, DZIEMBÓWKO
90 000 złCena za metr kwadratowy: 1 301 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69,2 m²
- 4 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 kwietnia 2025, 72,04 m²
OSIEDLE PRZYLESIE 4, KACZORY
350 000 złCena za metr kwadratowy: 4 858 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 72,04 m²
- 4 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Kaczory?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Kaczory wynosi 3 245 zł/m² na podstawie 15 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Kaczory?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 63,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 210 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Kaczory rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Kaczory rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 245 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych