Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Trzcińsko-Zdrój
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
4
- 18 grudnia 2023 – 18 grudnia 2025 · 4 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaTrzcińsko-Zdrój to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 701 transakcji.
Mieszkania: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 5 | 89 zł/m² | 49 940 zł | 948,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 84 | 12 zł/m² | 47 225 zł | 1 849,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 8 | 2 954 zł/m² | 100 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 15 | 2 943 zł/m² | 150 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 8 | 2 865 zł/m² | 197 500 zł | Niska próba |
| 5 izb | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 33 | 2 802 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Trzcińsko-Zdrój - miasto | 28 | 2 984 zł/m² |
| Trzcińsko-Zdrój - obszar wiejski | 9 | 2 518 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22 | 3 042 zł/m² | +51,8% | Niska próba |
| 2024 | 12 | 2 004 zł/m² | −14,3% | Niska próba |
| 2023 | 25 | 2 338 zł/m² | −21,8% | Niska próba |
| 2022 | 17 | 2 988 zł/m² | +86,9% | Niska próba |
| 2021 | 26 | 1 599 zł/m² | +10,1% | Niska próba |
| 2020 | 21 | 1 452 zł/m² | −9,8% | Niska próba |
| 2019 | 13 | 1 609 zł/m² | +22,5% | Niska próba |
| 2018 | 12 | 1 314 zł/m² | −19,2% | Niska próba |
| 2017 | 14 | 1 626 zł/m² | +23,6% | Niska próba |
| 2016 | 20 | 1 316 zł/m² | −8,4% | Niska próba |
| 2015 | 9 | 1 437 zł/m² | +49,2% | Niska próba |
| 2014 | 16 | 963 zł/m² | −33,1% | Niska próba |
| 2013 | 8 | 1 440 zł/m² | +43,7% | Niska próba |
| 2012 | 13 | 1 002 zł/m² | −9,7% | Niska próba |
| 2011 | 14 | 1 110 zł/m² | −34,0% | Niska próba |
| 2010 | 8 | 1 681 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Trzcińsko-Zdrój; część danych: powiat gryfiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 80 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 004 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 536 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 383 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat gryfiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 22
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −14,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −11 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gryfińskim w 2025 roku: 8 383 zł miesięcznie. To 89,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 80 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Trzcińsko-Zdrój mieszkało 4 730 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 14,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 11 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gryfińskim 19,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie gryfińskim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,8% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 610 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 221,7%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 0,9 do 0,8.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 383 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
10 610 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 730osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 374osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 356osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
571osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
764osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
964osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 391osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 040osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−11 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
59
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
70
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
19,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 582
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 080
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 stycznia 2026, 56,6 m²
Aleja Wolności 4, Trzcińsko Zdrój
257 000 złCena za metr kwadratowy: 4 541 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,6 m²
- 3 izby
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 grudnia 2025, 58,2 m²
Rynek 8, Trzcińsko Zdrój
176 000 złCena za metr kwadratowy: 3 024 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,2 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 października 2025, 65,6 m²
Kościuszki 3, Trzcińsko Zdrój
172 000 złCena za metr kwadratowy: 2 622 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,6 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 października 2025, 32 m²
Ceglana 5, Trzcińsko Zdrój
60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 875 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 października 2025, 44,53 m²
Kościuszki 22, Trzcińsko Zdrój
140 000 złCena za metr kwadratowy: 3 144 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,53 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 października 2025, 42,3 m²
Cmentarna 15, Trzcińsko Zdrój
147 000 złCena za metr kwadratowy: 3 475 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,3 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 września 2025, 50,96 m²
Kościuszki 9, Trzcińsko Zdrój
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 943 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,96 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 września 2025, 51,5 m²
6, Babin
65 000 złCena za metr kwadratowy: 1 262 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,5 m²
- 3 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 sierpnia 2025, 28,5 m²
6, Babin
65 000 złCena za metr kwadratowy: 2 281 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,5 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 sierpnia 2025, 81,31 m²
7, Stołeczna
250 000 złCena za metr kwadratowy: 3 075 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 81,31 m²
- 4 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Trzcińsko-Zdrój?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Trzcińsko-Zdrój wynosi brak danych/m² na podstawie 4 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Trzcińsko-Zdrój?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Trzcińsko-Zdrój?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 2 802 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Trzcińsko-Zdrój rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Trzcińsko-Zdrój rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to grudzień 2025, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych