Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Ińsko

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

3214053

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 24 akty notarialne. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

2 965zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

155 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

44,9m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

28

  • 29 sierpnia 2024 – 29 sierpnia 2026 · 28 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Ińsko to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 127 transakcji.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 28 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 965 zł/m², a mediana powierzchni 44,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 28 2 965 zł/m² 155 000 zł 44,9 m²

Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 izby 10 2 652 zł/m² 100 000 zł Niska próba
3 izby 9 2 964 zł/m² 150 000 zł Niska próba
4 izby 3 brak danych brak danych za mała próba
5 izb 2 brak danych brak danych za mała próba

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 24 2 965 zł/m² Niska próba

Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?

Ostatnie 24 miesiące danych na rynku wtórnym
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Ińsko - miasto 21 3 776 zł/m²
Ińsko - obszar wiejski 7 1 777 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań na rynku wtórnym
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 9 4 727 zł/m² +74,6% Niska próba
2025 12 2 707 zł/m² −21,2% Niska próba
2024 10 3 434 zł/m² +10,1% Niska próba
2023 10 3 119 zł/m² +35,1% Niska próba
2022 9 2 309 zł/m² −28,1% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Ińsko; część danych: powiat stargardzki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    110 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 384 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,8 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    68 410 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 879 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat stargardzki
    Liczba mieszkań w próbie
    127

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −15,7%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −13 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie stargardzkim w 2025 roku: 7 879 zł miesięcznie. To 84,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 123,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 110 000 zł — z 108 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Ińsko mieszkały 2 953 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 15,7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 13 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie stargardzkim 17,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie stargardzkim w 2025 roku: 8,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,4% do 8,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 13 667 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 328,7%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 0,6 do 0,3.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 879 złmiesięcznie

    +123,6%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    13 667 złrocznie

    +328,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    84,1%

    −0,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,2%

    −6,2

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,6%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    2 953osoby

    −15,7%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 480osób

    −15,4%50,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 473osoby

    −16,0%49,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    371osób

    −22,7%12,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    420osób

    −38,9%14,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    622osoby

    −16,5%21,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    851osób

    −17,9%28,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    689osób

    +24,1%23,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −13 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −4,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −5,0

    +8,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,7

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    23

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    36

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    17,0

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    0,3

    −0,3

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    2 763

    −15,4%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    1 863

    −14,9%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 sierpnia 2026, 24,64 m²

      Piękna 14b, Ińsko

      15 000 złCena za metr kwadratowy: 609 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 24,64 m²
      • 2 izby
      • poza medianami cen
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 sierpnia 2026, 28,6 m²

      49, Ścienne

      50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 748 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 28,6 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • udziały wymagają uwagi
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 maja 2026, 60,1 m²

      9, Miałka

      30 000 złCena za metr kwadratowy: 499 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,1 m²
      • poza medianami cen
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 kwietnia 2026, 52,1 m²

      Henryka Sienkiewicza 20, Ińsko

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 879 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,1 m²
      • 3 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 marca 2026, 44 m²

      32, Storkowo

      130 000 złCena za metr kwadratowy: 2 955 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44 m²
      • 2 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 marca 2026, 40,8 m²

      Bohaterów Warszawy 36A, Ińsko

      210 000 złCena za metr kwadratowy: 5 147 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 40,8 m²
      • 2 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lutego 2026, 67,7 m²

      Bohaterów Warszawy 17a, Ińsko

      320 000 złCena za metr kwadratowy: 4 727 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,7 m²
      • 5 izb
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 lutego 2026, 49 m²

      Zwycięzców 27, Ińsko

      185 000 złCena za metr kwadratowy: 3 776 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49 m²
      • 3 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 lutego 2026, 47,5 m²

      Bohaterów Warszawy 36C, Ińsko

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 4 842 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,5 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lutego 2026, 27,66 m²

      Bohaterów Warszawy 46b, Ińsko

      142 000 złCena za metr kwadratowy: 5 134 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 27,66 m²
      • 2 izby

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Ińsko?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Ińsko wynosi 2 965 zł/m² na podstawie 28 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Ińsko?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 44,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 155 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Ińsko rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Ińsko rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 2 965 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych