Przejdź do treści

Powiat · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w powiecie suskim

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1215

Poziom

powiat

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

8 100zł/m²

Cena transakcyjna +14,0% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

378 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

46,1m²

Liczba transakcji ?

42

  • 23 stycznia 2025 – 23 stycznia 2026 · 42 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · import 21 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

powiat suski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 4 498 transakcji.

Mieszkania: 42 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 8 100 zł/m², a mediana powierzchni 46,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 42 8 100 zł/m² 378 000 zł 46,1 m²
Inne lokale Niska próba 8 1 060 zł/m² 38 341 zł 30,9 m²
Działki budowlane 584 50 zł/m² 50 000 zł 693,0 m²
Działki rolne 350 15 zł/m² 30 000 zł 843,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 79 8 zł/m² 29 056 zł 755,0 m²
Budynki 132 6 178 zł/m² 340 000 zł 63,3 m²

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Sucha Beskidzka 36 7 289 zł/m²
Zawoja 13 8 446 zł/m²
Maków Podhalański 9 10 108 zł/m²
Jordanów 3 brak danych
Jordanów 3 brak danych
Stryszawa 2 brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat suski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    4,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    303 630 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    6 274 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,5 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 414 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    7 757 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat suski
    Liczba mieszkań w próbie
    102

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie suskim w 2025 roku: 7 757 zł miesięcznie. To 82,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 303 630 zł — z 101 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie suskim 13,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie suskim w 2025 roku: 5,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,0% do 5,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 757 złmiesięcznie

    +133,4%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,8%

    +2,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,1%

    −2,9

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    13,2

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    10 grudnia 2025 2768, Zawoja Lokal 17 436 954 zł 11 541 zł/m² ? 37,9 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    8 grudnia 2025 Kochanowskiego 7, Maków Podhalański Lokal 7A 466 900 zł 11 500 zł/m² ? 40,6 m² ? 1/1 ? 2 3
    20 listopada 2025 Osiedle Beskidzkie 11, Sucha Beskidzka Lokal 5 150 000 zł 5 556 zł/m² ? 27,0 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    20 listopada 2025 Osiedle Wrzosy 2, Jordanów Lokal 26 399 000 zł 8 347 zł/m² ? 47,8 m² ? 1/1 ? 4 brak danych
    19 listopada 2025 Osiedle 1000- lecia Lokal 15 470 000 zł 10 108 zł/m² ? 46,5 m² ? 1/1 ? 4 brak danych
    13 listopada 2025 Wolności 6, Maków Podhalański Lokal 1 100 002 zł 1 832 zł/m² ? 54,6 m² ? 1/1 ? 2 1
    6 listopada 2025 2768, Zawoja Lokal 13 486 000 zł 8 100 zł/m² ? 60,0 m² ? 1/1 ? 4 2
    5 listopada 2025 Kochanowskiego 7, Maków Podhalański Lokal 13B Udziały wymagają uwagi ? 405 950 zł 11 500 zł/m² ? 35,3 m² ? 1/1 ? 1 4
    30 października 2025 Osiedle Beskidzkie 11, Sucha Beskidzka Lokal 33 350 350 zł 7 376 zł/m² ? 47,5 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    23 października 2025 Kochanowskiego 7, Maków Podhalański Lokal 12A Udziały wymagają uwagi ? 412 850 zł 11 500 zł/m² ? 35,9 m² ? 1/1 ? 2 4

    Zobacz pełną listę transakcji w powiecie suskim

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Import: 21 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych