Powiat · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w powiecie żyrardowskim
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
8 790zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
487 500zł
Mediana powierzchni ?
51,3m²
Liczba transakcji ?
47
- 17 września 2025 – 17 września 2026 · 47 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · import 8 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat żyrardowski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 3 754 transakcje.
Mieszkania: 47 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 8 790 zł/m², a mediana powierzchni 51,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 47 | 8 790 zł/m² | 487 500 zł | 51,3 m² |
| Garaże Niska próba | 5 | 1 365 zł/m² | 37 301 zł | 23,2 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 473 | 125 zł/m² | 181 280 zł | 1 200,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 189 | 30 zł/m² | 135 000 zł | 3 173,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 15 | 17 zł/m² | 150 000 zł | 4 020,0 m² |
| Budynki Niska próba | 239 | 7 448 zł/m² | 749 495 zł | 88,3 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Mszczonów | 100 | 8 588 zł/m² |
| Żyrardów | 59 | 7 500 zł/m² |
| Radziejowice | 1 | brak danych |
| Wiskitki | 1 | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat żyrardowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 224 750 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 722 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 46,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 78 489 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 9 111 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat żyrardowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 849
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie żyrardowskim w 2025 roku: 9 111 zł miesięcznie. To 97,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 224 750 zł — z 837 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie żyrardowskim 23,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie żyrardowskim w 2025 roku: 8,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,9% do 8,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 111 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
97,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,9%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
23,7
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 5 sierpnia 2026 | KS. JÓZEFA PONIATOWSKIEGO 32, Mszczonów Lokal 2 | 200 000 zł | 5 714 zł/m² ? | 35,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 29 lipca 2026 | Ługowa 76B, Mszczonów Lokal 1 | 630 000 zł | 9 192 zł/m² ? | 68,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 22 czerwca 2026 | Północna 16, Mszczonów Lokal 28 | 495 000 zł | 7 857 zł/m² ? | 63,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 19 czerwca 2026 | Legionów Polskich 41, Żyrardów Lokal 79 | 525 000 zł | 13 076 zł/m² ? | 40,2 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 10 czerwca 2026 | Ziołowa 30C, Żyrardów Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 938 770 zł | 8 940 zł/m² ? | 105,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 8 czerwca 2026 | 11 Listopada 40, Żyrardów Lokal 11 Udziały wymagają uwagi ? | 760 000 zł | 10 615 zł/m² ? | 71,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 28 maja 2026 | Chmielna 54BH, Żyrardów Lokal 1 | 673 385 zł | 7 423 zł/m² ? | 90,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 26 maja 2026 | Polskiej Organizacji Wojskowej 2b, Żyrardów Lokal 17 | 500 000 zł | 8 489 zł/m² ? | 58,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 20 maja 2026 | Chabrowa 9, Żyrardów Lokal 78 | 419 336 zł | 7 419 zł/m² ? | 56,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 5 |
| 14 maja 2026 | Północna 6, Mszczonów Lokal 20 | 560 000 zł | 8 434 zł/m² ? | 66,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w powiecie żyrardowskim
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Import: 8 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych