Powiat · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w powiecie kamieńskim
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
15 894zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
600 000zł
Mediana powierzchni ?
40,6m²
Liczba transakcji ?
380
- 30 grudnia 2024 – 30 grudnia 2025 · 380 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025 · import 25 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat kamieński to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 12 518 transakcji.
Mieszkania: 380 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 15 894 zł/m², a mediana powierzchni 40,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 380 | 15 894 zł/m² | 600 000 zł | 40,6 m² |
| Garaże Niska próba | 27 | 2 984 zł/m² | 80 000 zł | 26,8 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 589 | 17 175 zł/m² | 602 545 zł | 36,9 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 40 | 311 zł/m² | 131 750 zł | 721,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 245 | 43 zł/m² | 110 075 zł | 1 694,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 6 | brak danych | 245 525 zł | 1 303,0 m² |
| Budynki Niska próba | 90 | 10 747 zł/m² | 700 000 zł | 53,0 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Międzyzdroje | 587 | 19 724 zł/m² |
| Dziwnów | 328 | 15 446 zł/m² |
| Kamień Pomorski | 79 | 5 798 zł/m² |
| Wolin | 37 | 3 846 zł/m² |
| Golczewo | 34 | 3 326 zł/m² |
| Świerzno | 22 | 3 276 zł/m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat kamieński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 330 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 7 765 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 42,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 392 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 754 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kamieński
- Liczba mieszkań w próbie
- 7 739
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 330 000 zł — z 7 711 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kamieńskim 26,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 13,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,6% do 13,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 754 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
13,8%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,0
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 grudnia 2025 | Dziwna 10a, Dziwnów Lokal 11 | 565 000 zł | 8 353 zł/m² ? | 67,6 m² ? | 1/1 ? | 5 | 3 |
| 23 grudnia 2025 | Gryfa Pomorskiego 80B, Międzyzdroje Lokal 80B/59 | 545 000 zł | 23 281 zł/m² ? | 23,4 m² ? | 1/1 ? | 1 | 6 |
| 22 grudnia 2025 | Parkowa 3, Dziwnów Lokal 6 | 300 000 zł | 7 960 zł/m² ? | 37,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 18 grudnia 2025 | Spadochroniarzy Polskich 10G, Dziwnów Lokal 10G/39 | 585 000 zł | 12 213 zł/m² ? | 47,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 4 |
| 18 grudnia 2025 | Adama Mickiewicza 32, Dziwnów Lokal 1 | 20 000 zł | 1 434 zł/m² ? | 14,0 m² ? | 1/2 ? | 1 | brak danych |
| 16 grudnia 2025 | Adama Mickiewicza 47A, Dziwnów Lokal 26 | 686 905 zł | 18 500 zł/m² ? | 37,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 4 |
| 12 grudnia 2025 | Spadochroniarzy Polskich 10G, Dziwnów Lokal 10G/45 | 405 000 zł | 15 882 zł/m² ? | 25,5 m² ? | 1/1 ? | 1 | 4 |
| 11 grudnia 2025 | Turkusowa 1F, Wapnica Lokal 19 | 65 000 zł | 5 350 zł/m² ? | 12,2 m² ? | 1/1 ? | 1 | brak danych |
| 11 grudnia 2025 | Unin 18, Unin Lokal 2 | 225 000 zł | 2 563 zł/m² ? | 87,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 9 grudnia 2025 | Adama Mickiewicza 47B, Dziwnów Lokal 16 | 1 221 392 zł | 21 128 zł/m² ? | 57,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w powiecie kamieńskim
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025. Import: 25 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych