Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Kęty
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
7 309zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
350 000zł
Mediana powierzchni ?
46,4m²
Liczba transakcji ?
51
- 25 sierpnia 2025 – 25 sierpnia 2026 · 51 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 7 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKęty to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 410 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 51 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 309 zł/m², a mediana powierzchni 46,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 51 | 7 309 zł/m² | 350 000 zł | 46,4 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 15 | 7 402 zł/m² | 245 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 15 | 8 258 zł/m² | 350 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 15 | 7 119 zł/m² | 380 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 51 | 7 309 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Kęty - miasto | 96 | 6 774 zł/m² |
| Kęty - obszar wiejski | 3 | brak danych |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 45 | 7 292 zł/m² | +9,5% | Wiarygodna |
| 2025 | 47 | 6 657 zł/m² | +11,4% | Wiarygodna |
| 2024 | 40 | 5 977 zł/m² | +6,2% | Wiarygodna |
| 2023 | 32 | 5 628 zł/m² | +7,3% | Wiarygodna |
| 2022 | 40 | 5 245 zł/m² | +25,4% | Wiarygodna |
| 2021 | 36 | 4 183 zł/m² | +10,3% | Wiarygodna |
| 2020 | 21 | 3 794 zł/m² | +1,2% | Niska próba |
| 2019 | 43 | 3 750 zł/m² | +11,5% | Wiarygodna |
| 2018 | 36 | 3 364 zł/m² | +26,4% | Wiarygodna |
| 2017 | 36 | 2 662 zł/m² | +8,2% | Wiarygodna |
| 2016 | 33 | 2 461 zł/m² | −8,1% | Wiarygodna |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Kęty; część danych: powiat oświęcimski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 211 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 188 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 287 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 108 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat oświęcimski
- Liczba mieszkań w próbie
- 410
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −3,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +5 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie oświęcimskim w 2025 roku: 8 108 zł miesięcznie. To 86,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 120,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 211 500 zł — z 406 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Kęty mieszkało 33 014 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 3,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 5 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie oświęcimskim 19,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie oświęcimskim w 2025 roku: 5,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,5% do 5,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 025 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 164,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,7 do 4,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 108 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 025 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
33 014osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
16 078osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
16 936osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
4 859osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
4 999osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
7 154osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
9 015osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
6 987osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+5 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
302
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
297
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
19,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
30 760
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
22 381
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 października 2026, 42,75 m²
Pułkownika Stanisława Królickiego 4, Kęty
280 000 złCena za metr kwadratowy: 6 550 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,75 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 października 2026, 37,7 m²
Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11, Kęty
190 000 złCena za metr kwadratowy: 5 040 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,7 m²
- 3 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 września 2026, 70,93 m²
Tadeusza Kościuszki 114E, Kęty
590 000 złCena za metr kwadratowy: 8 318 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 70,93 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 września 2026, 47,4 m²
Tadeusza Kościuszki 114E, Kęty
250 000 złCena za metr kwadratowy: 5 274 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,4 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 września 2026, 73,08 m²
Św. Jana Kantego 30JC, Kęty
610 000 złCena za metr kwadratowy: 8 347 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 73,08 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 września 2026, 83,53 m²
Ogrodowa 9, Kęty
210 000 złCena za metr kwadratowy: 2 514 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 83,53 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 sierpnia 2026, 46,8 m²
Generała Władysława Sikorskiego 2, Kęty
395 000 złCena za metr kwadratowy: 8 440 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,8 m²
- 3 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 sierpnia 2026, 40,08 m²
Tadeusza Kościuszki 114E, Kęty
420 000 złCena za metr kwadratowy: 10 479 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,08 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 sierpnia 2026, 72,49 m²
Tadeusza Kościuszki 114F, Kęty
788 190 złCena za metr kwadratowy: 10 873 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 72,49 m²
- 3 izby
- piętro 5
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 sierpnia 2026, 39,88 m²
Tadeusza Kościuszki 114E, Kęty
420 000 złCena za metr kwadratowy: 10 532 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,88 m²
- 2 izby
- piętro 5
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Kęty?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Kęty wynosi 7 309 zł/m² na podstawie 51 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Kęty?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 46,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 350 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Kęty rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Kęty wzrosły o 45,8% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 7 309 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 7 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 7 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych