Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Rymań
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 11 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 722zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
196 000zł
Mediana powierzchni ?
54,3m²
Liczba transakcji ?
17
- 21 kwietnia 2024 – 21 kwietnia 2026 · 17 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaRymań to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 119 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 17 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 722 zł/m², a mediana powierzchni 54,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 17 | 3 722 zł/m² | 196 000 zł | 54,3 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 izby | 6 | 3 929 zł/m² | 182 500 zł | Niska próba |
| 4 izby | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 11 | 3 722 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 | 4 052 zł/m² | +45,6% | Niska próba |
| 2023 | 8 | 2 825 zł/m² | +14,4% | Niska próba |
| 2022 | 11 | 2 469 zł/m² | −13,1% | Niska próba |
| 2021 | 8 | 2 842 zł/m² | +27,6% | Niska próba |
| 2019 | 7 | 1 613 zł/m² | −18,3% | Niska próba |
| 2018 | 9 | 1 975 zł/m² | +8,2% | Niska próba |
| 2017 | 6 | 1 826 zł/m² | −0,8% | Niska próba |
| 2016 | 6 | 1 840 zł/m² | −17,1% | Niska próba |
| 2014 | 5 | 1 671 zł/m² | +15,6% | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Rymań; część danych: powiat kołobrzeski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 142 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 238 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 56,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 644 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 152 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kołobrzeski
- Liczba mieszkań w próbie
- 119
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −12,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −48 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kołobrzeskim w 2025 roku: 8 152 zł miesięcznie. To 87,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 142 000 zł — z 81 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Rymań mieszkało 3 551 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 12,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 48 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kołobrzeskim 21,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie kołobrzeskim w 2025 roku: 3,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,9% do 3,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 16 134 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 265,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,2 do 2,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 152 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
16 134 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 551osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 788osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 763osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
475osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
615osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
747osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 011osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
703osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−48 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−13,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−13,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
31
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
79
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
21,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
2 663
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 858
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 kwietnia 2026, 54,3 m²
Polna 5C, Rymań
190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 499 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,3 m²
- 4 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 kwietnia 2026, 42,5 m²
22, Dębica
70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 647 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,5 m²
- 2 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 marca 2026, 54,5 m²
Koszalińska 34, Rymań
180 000 złCena za metr kwadratowy: 3 303 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,5 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 grudnia 2025, 54,3 m²
Polna 1A, Rymań
220 000 złCena za metr kwadratowy: 4 052 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,3 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 listopada 2025, 54,3 m²
Koszalińska 7, Rymań
196 000 złCena za metr kwadratowy: 3 610 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,3 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 sierpnia 2025, 72,7 m²
35, Gorawino
270 000 złCena za metr kwadratowy: 3 714 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 72,7 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 czerwca 2025, 79 m²
3A, Gorawino
310 000 złCena za metr kwadratowy: 3 924 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 79 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 maja 2025, 112,9 m²
1, Gołkowo
80 000 złCena za metr kwadratowy: 709 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 112,9 m²
- 3 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 maja 2025, 48,1 m²
Nowa 2, Rymań
250 000 złCena za metr kwadratowy: 5 198 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,1 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 kwietnia 2025, 50,3 m²
Koszalińska 49, Rymań
250 000 złCena za metr kwadratowy: 4 970 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,3 m²
- 3 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Rymań?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Rymań wynosi 3 722 zł/m² na podstawie 17 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Rymań?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 54,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo 196 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Rymań rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Rymań rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 722 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to kwiecień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych