Przejdź do treści

Powiat · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w powiecie łosickim

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1410

Poziom

powiat

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

6 299zł/m²

Cena transakcyjna +13,3% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

284 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

44,9m²

Liczba transakcji ?

93

  • 20 maja 2025 – 20 maja 2026 · 93 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 23 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

powiat łosicki to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 262 transakcje.

Mieszkania: 93 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 299 zł/m², a mediana powierzchni 44,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 93 6 299 zł/m² 284 000 zł 44,9 m²
Inne lokale 39 1 471 zł/m² 18 000 zł 12,2 m²
Działki budowlane Niska próba 19 25 zł/m² 60 000 zł 2 138,0 m²
Działki rolne 102 5 zł/m² 56 300 zł 5 423,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 14 6 zł/m² 100 000 zł 908,0 m²
Budynki Niska próba 33 3 333 zł/m² 270 000 zł 78,3 m²

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Łosice 97 6 299 zł/m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat łosicki Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    284 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    6 299 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    44,9 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    72 429 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 370 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat łosicki
    Liczba mieszkań w próbie
    97

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łosickim w 2025 roku: 8 370 zł miesięcznie. To 89,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 148,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 284 000 zł — z 86 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie łosickim 16,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 649 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie łosickim w 2025 roku: 5,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,1% do 5,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 370 złmiesięcznie

    +148,1%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    89,3%

    +8,0

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,5%

    −4,6

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    16,9

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    20 maja 2026 Wiejska 1C, Łosice Lokal 52 Udziały wymagają uwagi ? 284 000 zł 6 321 zł/m² ? 44,9 m² ? 1/1 ? 3 4
    19 maja 2026 Wiejska 1C, Łosice Lokal 48 Udziały wymagają uwagi ? 394 000 zł 6 206 zł/m² ? 63,5 m² ? 1/1 ? 4 3
    13 maja 2026 Kościuszki 11, Łosice Lokal 10 320 000 zł 5 598 zł/m² ? 57,2 m² ? 1/1 ? 5 5
    12 maja 2026 Wiejska 1C, Łosice Lokal 68 284 000 zł 6 321 zł/m² ? 44,9 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    20 kwietnia 2026 Wiejska 1C, Łosice Lokal 20 359 000 zł 6 316 zł/m² ? 56,8 m² ? 1/1 ? 3 3
    31 marca 2026 Wiejska 1C, Łosice Lokal 44 356 000 zł 6 263 zł/m² ? 56,8 m² ? 1/1 ? 3 3
    26 marca 2026 Wiejska 1C, Łosice Lokal 35 163 000 zł 6 345 zł/m² ? 25,7 m² ? 1/1 ? 1 1
    26 marca 2026 Wiejska 1C, Łosice Lokal 66 Udziały wymagają uwagi ? 284 000 zł 6 321 zł/m² ? 44,9 m² ? 1/1 ? 3 2
    18 marca 2026 Wiejska 1C, Łosice Lokal 84 Udziały wymagają uwagi ? 232 000 zł 6 306 zł/m² ? 36,8 m² ? 1/1 ? 2 4
    13 marca 2026 Wiejska 1C, Łosice Lokal 34 380 000 zł 5 985 zł/m² ? 63,5 m² ? 1/1 ? 4 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w powiecie łosickim

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 23 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych