Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Zabór
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 9 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 042zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
410 000zł
Mediana powierzchni ?
66,1m²
Liczba transakcji ?
9
- 31 sierpnia 2024 – 31 sierpnia 2026 · 9 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaZabór to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 41 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 042 zł/m², a mediana powierzchni 66,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 9 | 6 042 zł/m² | 410 000 zł | 66,1 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 7 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 9 | 6 042 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 7 | 6 862 zł/m² | +127,4% | Niska próba |
| 2024 | 6 | 4 988 zł/m² | −10,0% | Niska próba |
| 2023 | 7 | 5 544 zł/m² | −0,4% | Niska próba |
| 2021 | 9 | 3 315 zł/m² | +91,8% | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Zabór; część danych: powiat zielonogórski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 260 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 013 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 55,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 73 240 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 469 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat zielonogórski
- Liczba mieszkań w próbie
- 41
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +20,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +80 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie zielonogórskim w 2025 roku: 8 469 zł miesięcznie. To 90,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 128,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 260 000 zł — z 41 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Zabór mieszkały 4 873 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 20,4%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 80 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 15,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,2%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie zielonogórskim 21,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie zielonogórskim w 2025 roku: 7,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,1% do 7,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 307 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 206,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 9,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 10,4 do 9,7.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 469 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
10 307 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
90,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 873osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 384osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 489osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
754osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
797osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 130osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 398osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
794osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+80 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
16,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
15,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
135
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
55
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
21,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
9,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 796
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 280
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 sierpnia 2026, 66,1 m²
AKACJOWA 2D, ZABÓR
300 000 złCena za metr kwadratowy: 4 539 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,1 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lipca 2026, 132,4 m²
KALINOWA 16, DROSZKÓW
800 000 złCena za metr kwadratowy: 6 042 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 132,4 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lipca 2026, 130,01 m²
APARTAMENTOWA 2, PRZYTOK
950 000 złCena za metr kwadratowy: 7 307 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 130,01 m²
- 6 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 czerwca 2026, 99,42 m²
ZACISZE 7A, PRZYTOK
720 000 złCena za metr kwadratowy: 7 242 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 99,42 m²
- 7 izb
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 kwietnia 2026, 29,5 m²
ZAMKOWA 1B, ZABÓR
152 000 złCena za metr kwadratowy: 5 153 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29,5 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 kwietnia 2026, 100,26 m²
CERAMICZNA 2, DROSZKÓW
688 000 złCena za metr kwadratowy: 6 862 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 100,26 m²
- 5 izb
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 stycznia 2026, 42,1 m²
SADOWA 1A, PRZYTOK
410 000 złCena za metr kwadratowy: 9 739 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,1 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 lipca 2025, 52,35 m²
KOŚCIELNA 3, DROSZKÓW
158 000 złCena za metr kwadratowy: 3 018 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,35 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 grudnia 2024, 31,8 m²
56, Łaz
165 000 złCena za metr kwadratowy: 5 189 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,8 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 czerwca 2024, 142,9 m²
DĘBOWA 4, DROSZKÓW
310 000 złCena za metr kwadratowy: 2 169 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 142,9 m²
- 5 izb
- piętro 1
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Zabór?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Zabór wynosi 6 042 zł/m² na podstawie 9 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Zabór?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 66,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 410 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Zabór rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Zabór rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 6 042 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych