Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
0
- 14 września 2024 – 14 września 2026 · 0 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaIgołomia-Wawrzeńczyce to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 113 transakcji.
Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 22 | 96 zł/m² | 182 000 zł | 1 937,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 101 | 31 zł/m² | 100 106 zł | 2 995,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 2 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Igołomia-Wawrzeńczyce; część danych: powiat krakowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +1,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −10 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krakowskim w 2025 roku: 8 802 zł miesięcznie. To 93,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 109,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce mieszkało 7 809 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 1,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 10 osób więcej, niż się wprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krakowskim 9,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie krakowskim w 2025 roku: 4,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,5% do 4,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 452 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 155,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,3 do 2,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 802 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 452 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
93,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
1,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 809osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 877osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 932osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 214osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 275osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 698osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 023osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 599osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−10 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
47
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
57
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
9,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 988
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
511
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 czerwca 2026, 34,47 m²
186, Igołomia
190 000 złCena za metr kwadratowy: 5 512 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,47 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 stycznia 2026, 30,71 m²
109, Pobiednik Wielki
250 000 złCena za metr kwadratowy: 8 141 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 30,71 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 stycznia 2024, 30,71 m²
109, Pobiednik Wielki
140 000 złCena za metr kwadratowy: 4 559 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 30,71 m²
- 2 izby
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 grudnia 2022, 48,31 m²
Igołomia 185, Igołomia
260 000 złCena za metr kwadratowy: 5 382 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,31 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 lutego 2022, 42,1 m²
Igołomia 184, Igołomia
65 000 złCena za metr kwadratowy: 1 544 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,1 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 grudnia 2021, 44,65 m²
245, Igołomia
4 750 złCena za metr kwadratowy: 106 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,65 m²
- 2 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 listopada 2020, 35,01 m²
186, Igołomia
39 000 złCena za metr kwadratowy: 1 114 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,01 m²
- 2 izby
- piętro 1
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 maja 2020, 71,47 m²
113, Pobiednik Wielki
180 000 złCena za metr kwadratowy: 2 519 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,47 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 marca 2020, 38,36 m²
112, Pobiednik Wielki
55 000 złCena za metr kwadratowy: 1 434 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,36 m²
- 3 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 maja 2017, 83,89 m²
109, Pobiednik Wielki
170 000 złCena za metr kwadratowy: 2 026 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 83,89 m²
- 4 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce wynosi brak danych/m² na podstawie 0 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych