Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Luzino

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

2215072

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

6 327zł/m²

Cena transakcyjna −22,3% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

548 500zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

82,9m²

Liczba transakcji ?

84

  • 26 czerwca 2025 – 26 czerwca 2026 · 84 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 3 października 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Luzino to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 057 transakcji.

Mieszkania: 84 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 327 zł/m², a mediana powierzchni 82,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 84 6 327 zł/m² 548 500 zł 82,9 m²
Garaże 1 brak danych brak danych brak danych
Handlowo-usługowe Niska próba 6 352 zł/m² 6 150 zł 17,5 m²
Biurowe 1 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale 4 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane 57 201 zł/m² 187 000 zł 1 000,5 m²
Działki rolne Niska próba 5 10 zł/m² 150 000 zł 15 146,0 m²
Działki pozostałe 43 114 zł/m² 124 450 zł 1 092,0 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 97,6%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
3 pokoje 19 6 510 zł/m² 379 000 zł Niska próba
4 pokoje 25 6 655 zł/m² 539 000 zł Niska próba
5 pokoi 28 5 998 zł/m² 620 000 zł Niska próba
6 pokoi 10 5 527 zł/m² 676 000 zł Niska próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 98,8%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 56 6 354 zł/m² Wiarygodna
Rynek wtórny 27 5 657 zł/m² Niska próba

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Kębłowo 63 6 174 zł/m²
Luzino 40 6 393 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 27 6 317 zł/m² −0,3% Niska próba
2025 75 6 334 zł/m² +11,6% Wiarygodna
2024 43 5 678 zł/m² +27,3% Wiarygodna
2023 24 4 461 zł/m² +20,8% Niska próba
2022 76 3 693 zł/m² +6,0% Wiarygodna

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Luzino; część danych: powiat wejherowski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    6,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    440 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    5 189 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    84,2 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    69 493 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 011 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat wejherowski
    Liczba mieszkań w próbie
    262

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +20,1%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +112 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wejherowskim w 2025 roku: 8 011 zł miesięcznie. To 85,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 132,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 440 000 zł — z 262 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 6,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Luzino mieszkały 18 422 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 20,1%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 112 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 21,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 11,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,0%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wejherowskim 15,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wejherowskim w 2025 roku: 6,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 6,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 794 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 126,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 8,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 6,8 do 8,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 011 złmiesięcznie

    +132,8%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 794 złrocznie

    +126,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    85,5%

    +2,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,5%

    −5,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,3%

    −2,7

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    18 422osoby

    +20,1%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    9 295osób

    +20,3%50,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    9 127osób

    +19,9%49,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    4 014osób

    +18,2%21,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    3 641osób

    −2,2%19,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    4 244osoby

    +21,5%23,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    4 449osób

    +30,0%24,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 074osoby

    +59,0%11,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +112 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    6,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    5,6

    −1,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,5

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    299

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    187

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    15,4

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    8,4

    +1,6

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    18 371

    +20,2%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    15 509

    +141,3%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    26 czerwca 2026 Robakowska 28 lok. 1, Luzino Lokal 1 683 000 zł 5 197 zł/m² ? 131,4 m² ? 1/1 ? 6 1
    26 czerwca 2026 Lema 4 lok. 1, Kębłowo Lokal 1 580 000 zł 4 816 zł/m² ? 120,4 m² ? 1/1 ? 6 1
    22 czerwca 2026 Borówkowa 25A lok. 2, Kębłowo Lokal 2 600 000 zł 5 000 zł/m² ? 120,0 m² ? 1/1 ? 4 brak danych
    16 czerwca 2026 Robakowska 34C lok. 1, Luzino Lokal 1 569 000 zł 6 656 zł/m² ? 85,5 m² ? 1/1 ? 5 1
    11 czerwca 2026 Zbożowa 29 lok. 2, Zelewo Lokal 2 730 000 zł 7 020 zł/m² ? 104,0 m² ? 1/1 ? 4 1
    1 czerwca 2026 Polna 3 lok. 3, Wyszecino Lokal 4 80 000 zł 1 766 zł/m² ? 45,3 m² ? 1/1 ? 3 1
    27 maja 2026 Robakowska 34B lok. 2, Luzino Lokal 2 549 000 zł 6 403 zł/m² ? 85,7 m² ? 1/1 ? 5 1
    15 maja 2026 Żytnia 6 lok. 2, Kębłowo Lokal 2 750 000 zł 5 756 zł/m² ? 130,3 m² ? 1/1 ? 6 1
    12 maja 2026 Cicha 48A lok. I, Luzino Lokal 1 635 000 zł 7 250 zł/m² ? 87,6 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    28 kwietnia 2026 Robakowska 34A lok. 2, Luzino Lokal 2 529 000 zł 6 182 zł/m² ? 85,6 m² ? 1/1 ? 5 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Luzino

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Luzino?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Luzino wynosi 6 327 zł/m² na podstawie 84 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Luzino?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 82,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 548 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Luzino?

    Mediana ceny wynosi 6 354 zł/m² na rynku pierwotnym i 5 657 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 98,8%.

    Czy ceny mieszkań w gminie Luzino rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Luzino spadły o 22,3% rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 6 327 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 3 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych