Powiat · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w powiecie ciechanowskim
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 300zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
328 042zł
Mediana powierzchni ?
53,6m²
Liczba transakcji ?
184
- 12 lutego 2025 – 12 lutego 2026 · 184 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · import 22 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat ciechanowski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 3 512 transakcji.
Mieszkania: 184 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 300 zł/m², a mediana powierzchni 53,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 184 | 6 300 zł/m² | 328 042 zł | 53,6 m² |
| Inne lokale Niska próba | 177 | 1 154 zł/m² | 28 000 zł | 24,2 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 287 | 104 zł/m² | 104 000 zł | 1 016,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 222 | 42 zł/m² | 166 000 zł | 6 438,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 41 | brak danych | brak danych | 960,0 m² |
| Budynki Niska próba | 209 | 2 414 zł/m² | 133 000 zł | 88,5 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Ciechanów | 184 | 6 300 zł/m² |
| Grudusk | 2 | brak danych |
| Sońsk | 2 | brak danych |
| Gołymin-Ośrodek | 1 | brak danych |
| Opinogóra Górna | 1 | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat ciechanowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 286 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 533 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 73 164 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 460 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat ciechanowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 461
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ciechanowskim w 2025 roku: 8 460 zł miesięcznie. To 90,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 128,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 286 500 zł — z 459 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie ciechanowskim 15,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie ciechanowskim w 2025 roku: 8,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,2% do 8,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 460 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
90,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,3%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,9
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 5 lutego 2026 | Wincentego Witosa 33, Ciechanów Lokal 66 Udziały wymagają uwagi ? | 462 308 zł | 7 700 zł/m² ? | 60,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 30 stycznia 2026 | Aleksandrówka Lokal 44 Udziały wymagają uwagi ? | 373 937 zł | 6 987 zł/m² ? | 53,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 30 stycznia 2026 | Wincentego Witosa 33, Ciechanów Lokal 49 Udziały wymagają uwagi ? | 326 716 zł | 6 100 zł/m² ? | 53,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 7 |
| 29 stycznia 2026 | Aleksandrówka Lokal 7 Udziały wymagają uwagi ? | 365 296 zł | 6 800 zł/m² ? | 53,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 28 stycznia 2026 | Wincentego Witosa 27, Ciechanów Lokal 447 Udziały wymagają uwagi ? | 590 000 zł | 10 407 zł/m² ? | 56,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 7 |
| 26 stycznia 2026 | Aleksandrówka Lokal 30 Udziały wymagają uwagi ? | 458 790 zł | 7 403 zł/m² ? | 62,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 26 stycznia 2026 | Aleksandrówka Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? | 323 973 zł | 7 533 zł/m² ? | 43,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 26 stycznia 2026 | Aleksandrówka Lokal 49 Udziały wymagają uwagi ? | 389 072 zł | 7 267 zł/m² ? | 53,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 5 |
| 21 stycznia 2026 | Aleksandrówka Lokal 16 Udziały wymagają uwagi ? | 443 240 zł | 7 172 zł/m² ? | 61,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 21 stycznia 2026 | 49, Ślubowo Lokal 6 | 95 000 zł | 1 987 zł/m² ? | 47,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w powiecie ciechanowskim
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: luty 2026. Import: 22 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych