Powiat · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w powiecie tarnogórskim
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 339zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
350 000zł
Mediana powierzchni ?
55,1m²
Liczba transakcji ?
481
- 5 lutego 2025 – 5 lutego 2026 · 481 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · import 16 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat tarnogórski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 28 989 transakcji.
Mieszkania: 481 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 339 zł/m², a mediana powierzchni 55,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 481 | 6 339 zł/m² | 350 000 zł | 55,1 m² |
| Garaże Niska próba | 22 | 1 439 zł/m² | 42 500 zł | 30,5 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Biurowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 8 | 4 030 zł/m² | 230 000 zł | 45,0 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 521 | 204 zł/m² | 200 000 zł | 718,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 130 | 34 zł/m² | 145 000 zł | 1 500,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 20 | 47 zł/m² | 159 200 zł | 564,0 m² |
| Budynki Niska próba | 445 | 6 540 zł/m² | 500 000 zł | 81,4 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Tarnowskie Góry | 681 | 6 310 zł/m² |
| Radzionków | 132 | 6 685 zł/m² |
| Świerklaniec | 43 | 5 318 zł/m² |
| Miasteczko Śląskie | 28 | 4 752 zł/m² |
| Zbrosławice | 27 | 4 386 zł/m² |
| Kalety | 19 | 3 540 zł/m² |
| Krupski Młyn | 16 | 4 155 zł/m² |
| Tworóg | 11 | 3 330 zł/m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat tarnogórski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 179 028 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 529 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 76 880 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 914 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat tarnogórski
- Liczba mieszkań w próbie
- 4 649
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnogórskim w 2025 roku: 8 914 zł miesięcznie. To 95,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 149,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 179 028 zł — z 4 611 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tarnogórskim 16,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tarnogórskim w 2025 roku: 5,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,3% do 5,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 914 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
95,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,1%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,4
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27 stycznia 2026 | Ks. dr Józefa Knosały 111, Radzionków Lokal 23 | 140 000 zł | 4 949 zł/m² ? | 28,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 26 stycznia 2026 | Krakowska 25, Tarnowskie Góry Lokal 2 | 475 000 zł | 3 602 zł/m² ? | 131,9 m² ? | 1/1 ? | 5 | 2 |
| 23 stycznia 2026 | Gliwicka 160A, Tarnowskie Góry Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 738 000 zł | 8 984 zł/m² ? | 82,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 22 stycznia 2026 | Janusza Korczaka 7, Tarnowskie Góry Lokal 43 | 340 000 zł | 6 811 zł/m² ? | 49,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 4 |
| 21 stycznia 2026 | Srebrna 21/II, Miasteczko Śląskie Lokal 40 | 165 000 zł | 5 355 zł/m² ? | 30,8 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 21 stycznia 2026 | Jana III Sobieskiego 19A, Tarnowskie Góry Lokal 1 | 248 000 zł | 6 533 zł/m² ? | 38,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 21 stycznia 2026 | Bytomska 11A, Tarnowskie Góry Lokal 21 | 295 000 zł | 5 545 zł/m² ? | 53,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 21 stycznia 2026 | Ks. dr Józefa Knosały 111a, Radzionków Lokal 22 | 300 000 zł | 4 303 zł/m² ? | 69,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | 4 |
| 20 stycznia 2026 | Ułańska 10B, Tarnowskie Góry Lokal 33 | 307 000 zł | 4 886 zł/m² ? | 62,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 4 |
| 15 stycznia 2026 | Powstańców Śląskich 2, Krupski Młyn Lokal 13 | 67 500 zł | 2 160 zł/m² ? | 31,3 m² ? | 1/2 ? | 4 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w powiecie tarnogórskim
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: luty 2026. Import: 16 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych