Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Lubicz
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 735zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
303 000zł
Mediana powierzchni ?
53,4m²
Liczba transakcji ?
43
- 26 stycznia 2024 – 26 stycznia 2026 · 43 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaLubicz to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 235 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 43 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 735 zł/m², a mediana powierzchni 53,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 43 | 5 735 zł/m² | 303 000 zł | 53,4 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 6 | 7 141 zł/m² | 306 500 zł | Niska próba |
| 3 izby | 19 | 5 622 zł/m² | 280 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 6 | 5 102 zł/m² | 320 000 zł | Niska próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 41 | 5 735 zł/m² | Wiarygodna |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 20 | 5 886 zł/m² | +9,0% | Niska próba |
| 2024 | 19 | 5 400 zł/m² | −5,1% | Niska próba |
| 2023 | 7 | 5 688 zł/m² | +44,5% | Niska próba |
| 2022 | 16 | 3 937 zł/m² | −21,5% | Niska próba |
| 2021 | 49 | 5 015 zł/m² | +18,1% | Wiarygodna |
| 2020 | 29 | 4 246 zł/m² | +26,2% | Niska próba |
| 2019 | 23 | 3 364 zł/m² | +5,1% | Niska próba |
| 2018 | 32 | 3 200 zł/m² | +14,2% | Wiarygodna |
| 2017 | 27 | 2 802 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Lubicz; część danych: powiat toruński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 210 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 233 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 52,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 583 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 778 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat toruński
- Liczba mieszkań w próbie
- 235
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +11,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +75 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie toruńskim w 2025 roku: 7 778 zł miesięcznie. To 83,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 150,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 210 000 zł — z 226 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lubicz mieszkało 21 356 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 11%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 75 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 15,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,4%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie toruńskim 13,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie toruńskim w 2025 roku: 8,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,9% do 8,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 807 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 134,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,6 do 6,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 778 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 807 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,7%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
21 356osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
10 570osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
10 786osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
3 353osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
3 845osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
4 569osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
6 192osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
3 397osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+75 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
3,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
349
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
274
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
20 621
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
11 450
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 stycznia 2026, 57,87 m²
Hugo Kołłątaja 6B, Lubicz Górny
480 000 złCena za metr kwadratowy: 8 294 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,87 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 stycznia 2026, 46,52 m²
Piaskowa 25C, Lubicz Górny
315 000 złCena za metr kwadratowy: 6 771 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,52 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 grudnia 2025, 53,7 m²
Hugo Kołłątaja 5B, Lubicz Górny
315 000 złCena za metr kwadratowy: 5 866 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,7 m²
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 listopada 2025, 37,93 m²
Spółdzielcza 2B, Lubicz Górny
310 000 złCena za metr kwadratowy: 8 173 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,93 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 września 2025, 53,9 m²
Lipnowska 49, Lubicz Górny
180 000 złCena za metr kwadratowy: 3 340 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,9 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 września 2025, 25,21 m²
Dworcowa 44, Lubicz Dolny
70 000 złCena za metr kwadratowy: 2 777 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,21 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 sierpnia 2025, 52 m²
Spółdzielcza 10, Grębocin
190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 654 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 sierpnia 2025, 47,1 m²
Hugo Kołłątaja 3, Lubicz Górny
310 000 złCena za metr kwadratowy: 6 582 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,1 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 sierpnia 2025, 120,76 m²
61C, Rogowo
650 000 złCena za metr kwadratowy: 5 383 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 120,76 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 sierpnia 2025, 42,9 m²
Paderewskiego 3, Lubicz Górny
295 000 złCena za metr kwadratowy: 6 876 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,9 m²
- 3 izby
- piętro 3
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Lubicz?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Lubicz wynosi 5 735 zł/m² na podstawie 43 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Lubicz?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 53,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 303 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Lubicz rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Lubicz rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 5 735 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to styczeń 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych