Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Garbów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 15 października 2022 – 15 października 2024 · 3 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: październik 2024 · zmiana danych 31 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaGarbów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 13 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 3 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Garbów; część danych: powiat lubelski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 200 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 317 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 65,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 65 880 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 569 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubelski
- Liczba mieszkań w próbie
- 13
Tempo zmian okolicy ?
stabilna
- Zmiana liczby mieszkańców
- −0,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +31 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubelskim w 2025 roku: 7 569 zł miesięcznie. To 80,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 200 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku w gminie Garbów mieszkało 8 935 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 0,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 31 osób więcej, niż się wyprowadziło.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubelskim 8,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lubelskim w 2025 roku: 6,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,0% do 6,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 677 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 138,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,0 do 3,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 569 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 677 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
80,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
8 935osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 437osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 498osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 411osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 469osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 048osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 350osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 657osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+31 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
3,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
101
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
70
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
8,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
7 846
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 684
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15 października 2024 |
Garbów
Lokal
|
290 000 zł | 4 387 zł/m² ? | 66,1 m² | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 28 listopada 2023 |
Cicha 3, Zagrody
Lokal
|
295 000 zł | 4 178 zł/m² ? | 70,6 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 17 października 2022 |
Cicha 3, Zagrody
Lokal
|
270 000 zł | 5 347 zł/m² ? | 50,5 m² | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 20 grudnia 2021 |
Garbów
Lokal
|
260 000 zł | 3 933 zł/m² ? | 66,1 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 22 września 2021 |
Cicha 5, Zagrody
Lokal
|
230 000 zł | 3 605 zł/m² ? | 63,8 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 10 września 2020 |
Zagrody
Lokal
|
130 000 zł | 2 574 zł/m² ? | 50,5 m² | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 17 stycznia 2019 |
Zagrody
Lokal
|
200 000 zł | 2 725 zł/m² ? | 73,4 m² | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 24 października 2018 |
Garbów
Lokal
|
175 000 zł | 3 465 zł/m² ? | 50,5 m² | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 18 października 2018 |
Spokojna 2, Zagrody
Lokal
|
125 000 zł | 3 317 zł/m² ? | 37,7 m² | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 17 sierpnia 2018 |
Cicha 3, Zagrody
Lokal
|
170 000 zł | 2 408 zł/m² ? | 70,6 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” na rynku wtórnym w gminie Garbów
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Garbów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Garbów wynosi brak danych/m² na podstawie 3 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Garbów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Garbów rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Garbów rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to październik 2024, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: październik 2024. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych