Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Czerwonak

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

3021042

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

8 333zł/m²

Cena transakcyjna +7,2% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

479 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

59,5m²

Liczba transakcji ?

66

  • 18 września 2025 – 18 września 2026 · 66 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 30 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Czerwonak to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 520 transakcji.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 66 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 8 333 zł/m², a mediana powierzchni 59,5 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 66 8 333 zł/m² 479 000 zł 59,5 m²

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 65 8 333 zł/m² Wiarygodna

Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?

Ostatnie 24 miesiące danych na rynku wtórnym
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Koziegłowy 83 8 812 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań na rynku wtórnym
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 54 8 221 zł/m² −6,7% Wiarygodna
2025 61 8 810 zł/m² +8,8% Wiarygodna
2024 59 8 096 zł/m² +24,2% Wiarygodna
2023 58 6 516 zł/m² +2,7% Wiarygodna
2022 51 6 346 zł/m² +8,3% Wiarygodna

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Czerwonak; część danych: powiat poznański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    5,2rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    350 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    6 114 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    54,6 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 058 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 713 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat poznański
    Liczba mieszkań w próbie
    520

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +4,3%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +178 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie poznańskim w 2025 roku: 7 713 zł miesięcznie. To 82,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 109,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 350 000 zł — z 514 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Czerwonak mieszkały 28 262 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 4,3%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 178 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie poznańskim 12,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 8 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie poznańskim w 2025 roku: 1,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 2,7% do 1,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 867 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 161,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 6,8 do 6,2.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 713 złmiesięcznie

    +109,8%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 867 złrocznie

    +161,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,3%

    −6,3

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    1,2%

    −1,5

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    1,0%

    −0,9

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    28 262osoby

    +4,3%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    13 850osób

    +4,8%49,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    14 412osób

    +3,9%51,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    4 196osób

    −11,0%14,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    4 511osób

    −6,5%16,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    6 096osób

    −16,6%21,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    8 095osób

    +9,2%28,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    5 364osoby

    +89,1%19,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +178 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    6,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    5,8

    +1,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,5

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    459

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    281

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,2

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    6,2

    −0,6

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    27 608

    +5,7%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    22 165

    +12,7%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Izby Piętro
    18 września 2026 975 000 zł 9 533 zł/m² ? 102,3 m² 1/1 ? brak danych brak danych
    8 września 2026
    Bydgoska 19, Owińska Lokal Udziały wymagają uwagi ?
    249 000 zł 4 672 zł/m² ? 53,3 m² 1/1 ? brak danych brak danych
    4 września 2026 583 000 zł 9 142 zł/m² ? 63,8 m² 1/1 ? brak danych brak danych
    20 sierpnia 2026
    Świerkowa 9, Owińska Lokal Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
    66 500 zł 760 zł/m² ? 87,5 m² 1/1 ? brak danych brak danych
    19 sierpnia 2026 535 000 zł 8 333 zł/m² ? 64,2 m² 1/1 ? brak danych brak danych
    18 sierpnia 2026
    Bydgoska 3, Owińska Lokal Udziały wymagają uwagi ?
    250 000 zł 4 708 zł/m² ? 53,1 m² 1/1 ? brak danych 1
    12 sierpnia 2026 460 000 zł 9 750 zł/m² ? 47,2 m² 1/1 ? brak danych 2
    10 sierpnia 2026 465 000 zł 9 775 zł/m² ? 47,6 m² 1/1 ? brak danych 1
    6 sierpnia 2026
    Śnieżycowa 14, Miękowo Lokal Udziały wymagają uwagi ?
    826 500 zł 9 577 zł/m² ? 86,3 m² 1/1 ? brak danych 2
    30 lipca 2026 460 000 zł 10 143 zł/m² ? 45,4 m² 1/1 ? brak danych brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” na rynku wtórnym w gminie Czerwonak

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Czerwonak?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Czerwonak wynosi 8 333 zł/m² na podstawie 66 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Czerwonak?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 59,5 m² kosztowało w tym okresie medianowo 479 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Czerwonak rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Czerwonak wzrosły o 7,2% rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 8 333 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 30 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 30 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych