Powiat · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w powiecie konińskim
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 431zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
310 800zł
Mediana powierzchni ?
53,6m²
Liczba transakcji ?
161
- 29 maja 2025 – 29 maja 2026 · 161 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 20 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat koniński to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 544 transakcje.
Mieszkania: 161 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 431 zł/m², a mediana powierzchni 53,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 161 | 5 431 zł/m² | 310 800 zł | 53,6 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 613 | 60 zł/m² | 85 000 zł | 916,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 334 | 6 zł/m² | 80 000 zł | 5 900,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 295 | 28 zł/m² | 40 000 zł | 1 000,0 m² |
| Budynki Niska próba | 441 | 3 928 zł/m² | 340 000 zł | 80,2 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Kazimierz Biskupi | 56 | 4 185 zł/m² |
| Ślesin | 39 | 7 474 zł/m² |
| Kleczew | 36 | 4 827 zł/m² |
| Kramsk | 35 | 5 645 zł/m² |
| Golina | 20 | 4 599 zł/m² |
| Stare Miasto | 20 | 4 440 zł/m² |
| Sompolno | 19 | 3 600 zł/m² |
| Wilczyn | 5 | 2 458 zł/m² |
| Wierzbinek | 4 | brak danych |
| Skulsk | 3 | brak danych |
| Grodziec | 2 | brak danych |
| Krzymów | 2 | brak danych |
| Rychwał | 1 | brak danych |
| Rzgów | 1 | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat koniński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 174 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 306 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 62 669 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 177 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat koniński
- Liczba mieszkań w próbie
- 830
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim w 2025 roku: 7 177 zł miesięcznie. To 76,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 116,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 174 000 zł — z 828 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie konińskim 9,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie konińskim w 2025 roku: 9,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 9,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 177 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
76,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,6%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
9,7
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18 maja 2026 | Mickiewicza 23A, Grodziec Lokal 4 | 210 000 zł | 4 126 zł/m² ? | 50,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 15 maja 2026 | Prosta 18, Wola Podłężna Lokal 1 | 343 000 zł | 6 495 zł/m² ? | 52,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 15 maja 2026 | Prosta 26, Wola Podłężna Lokal 1 | 349 550 zł | 5 450 zł/m² ? | 64,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 15 maja 2026 | 1 Maja 1, Golina Lokal 2 | 98 000 zł | 4 033 zł/m² ? | 24,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 14 maja 2026 | Karminowa 3A, Posoka Lokal 2 | 595 000 zł | 6 318 zł/m² ? | 94,2 m² ? | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 14 maja 2026 | Warszawska 32, Kleczew Lokal 4 | 280 000 zł | 5 833 zł/m² ? | 48,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 12 maja 2026 | św. Barbary 7, Sompolno Lokal 9 | 158 000 zł | 5 445 zł/m² ? | 29,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 11 maja 2026 | 8, Biskupie Lokal 6 | 59 000 zł | 1 515 zł/m² ? | 38,9 m² ? | 1/2 ? | 3 | brak danych |
| 4 maja 2026 | Biskupie Lokal 5 | 200 000 zł | 2 646 zł/m² ? | 75,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 29 kwietnia 2026 | FCA930C8-9E80-497A-9090-1CF91BF2A996 Lokal 2 | 307 197 zł | 6 478 zł/m² ? | 47,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w powiecie konińskim
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 20 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych