Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Obrowo
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 799zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
360 000zł
Mediana powierzchni ?
53,5m²
Liczba transakcji ?
34
- 30 stycznia 2024 – 30 stycznia 2026 · 34 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaObrowo to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 127 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 34 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 799 zł/m², a mediana powierzchni 53,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 34 | 6 799 zł/m² | 360 000 zł | 53,5 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 18 | 6 830 zł/m² | 377 500 zł | Niska próba |
| 4 izby | 11 | 6 211 zł/m² | 350 000 zł | Niska próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 33 | 6 840 zł/m² | Wiarygodna |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15 | 6 903 zł/m² | +8,0% | Niska próba |
| 2024 | 17 | 6 389 zł/m² | +12,0% | Niska próba |
| 2023 | 11 | 5 706 zł/m² | +7,2% | Niska próba |
| 2022 | 13 | 5 324 zł/m² | +8,9% | Niska próba |
| 2021 | 15 | 4 891 zł/m² | +24,6% | Niska próba |
| 2020 | 20 | 3 926 zł/m² | −4,0% | Niska próba |
| 2019 | 11 | 4 090 zł/m² | +34,5% | Niska próba |
| 2018 | 9 | 3 041 zł/m² | bez zmian | Niska próba |
| 2017 | 9 | 3 041 zł/m² | −0,2% | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Obrowo; część danych: powiat toruński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 271 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 103 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 56,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 583 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 778 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat toruński
- Liczba mieszkań w próbie
- 127
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +37,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +233 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie toruńskim w 2025 roku: 7 778 zł miesięcznie. To 83,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 150,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 271 500 zł — z 126 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Obrowo mieszkało 21 160 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 37,1%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 233 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 19,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 12,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,5%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie toruńskim 13,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie toruńskim w 2025 roku: 8,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,9% do 8,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 527 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 134,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 7,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 12,6 do 7,3.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 778 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 527 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,7%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
21 160osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
10 572osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
10 588osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
4 062osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
3 703osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
5 201osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
5 593osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 601osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+233 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
11,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
10,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
1,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
491
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
258
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
7,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
19 492
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
14 082
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 stycznia 2026, 53,45 m²
Storczykowa 38, Osiek Nad Wisłą
412 500 złCena za metr kwadratowy: 7 717 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,45 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 stycznia 2026, 47,86 m²
Okrężna 14, Brzozówka
450 000 złCena za metr kwadratowy: 9 402 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,86 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 stycznia 2026, 58,39 m²
Okrężna 48D, Brzozówka
429 000 złCena za metr kwadratowy: 7 347 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,39 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 stycznia 2026, 53,45 m²
Olszynowa 42, Głogowo
340 000 złCena za metr kwadratowy: 6 361 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,45 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 listopada 2025, 56,23 m²
Storczykowa 38, Osiek Nad Wisłą
410 000 złCena za metr kwadratowy: 7 291 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,23 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 listopada 2025, 53,45 m²
Storczykowa 43, Osiek Nad Wisłą
369 000 złCena za metr kwadratowy: 6 904 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,45 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 października 2025, 56,35 m²
Bajkowa 4, Głogowo
250 000 złCena za metr kwadratowy: 4 437 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,35 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 października 2025, 53,36 m²
Wspólna 38, Zawały
365 000 złCena za metr kwadratowy: 6 840 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,36 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 września 2025, 48,26 m²
Okrężna 14, Brzozówka
440 000 złCena za metr kwadratowy: 9 117 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,26 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 września 2025, 37,59 m²
Okrężna 18, Brzozówka
350 000 złCena za metr kwadratowy: 9 311 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,59 m²
- 2 izby
- piętro 1
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Obrowo?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Obrowo wynosi 6 799 zł/m² na podstawie 34 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Obrowo?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 53,5 m² kosztowało w tym okresie medianowo 360 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Obrowo rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Obrowo rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 6 799 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to styczeń 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych